Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...
#1
Az önce yaşadığım durumun e-mail adresinde yazan reply e-posta adresi yüzünden yanlış anladığımı öğrendim. O anki öfkeyle yazdığım şeyler ve kullandığım ithamlar için tüm Unreal Engine Türkiye ekibinden ve özellikle Kaan Öztüzün'den çok özür diliyorum.
Ara
Cevapla
#2
Açıklığa kavuşturmak için olay şöyle gelişti;

RaditationX adlı kullanıcı, UE4S rumuzlu kullacının projesine katılmak için mesaj özel mesaj atmış. RaditationX ile whatsapptan konuşup anlaşmışlar ve UE4S projesi için yazdığı senaryoyu paylaşmış. UE4S reply-mail adresi olarak kaan'ın gmail hesabını görünce bu kişinin Kaan olduğunu iddia etti ve Kaan'ı projesini çalmakla suçladı. Daha sonradan ben kendisine özel mesajla forumu ilk kuran Kaan olduğu için otomatik olarak reply-mailin Kaan'ın gmail adresi olduğunu belirttim. Sorun bu şekilde çözülmüş oldu.


Benim daha önceden yazdığım mesaj: 

Merhaba, Kaan'ı uzun süredir tanırım ve böyle bir girişimde bulunmayacağından adım gibi eminim.

Fakat ilk olarak şunu soracağım, siz bu kişinin Kaan olduğundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Bu kadar şüpheci olarak bu kadar iddialı bir şekilde yargılamayın.

EDİT: Daha sonradan bana özel mesaj atmışsınız. Ve reply-mail olarak Kaan'ın gmail adresi var. Sanırım siz yanlış anladınız. Forumu ilk kuran Kaan olduğu için ve e-posta adresini o belirttiği için otomatik olarak reply-mail adresi onun e-postası üzerinden gönderiliyor.
Cevapla
#3
Özür dilediğiniz için teşekkür ederiz. Özür dilemek de bir erdemdir. Kişisel olarak, projenizde başarılar diliyorum.
Cevapla
#4
Öncelikle olaylardan henüz haberdar oldum.Dün arkadaşla anlaştık ve senaryoyu gönderdikten sonra geri dönüş yapmamı istedi(50 sayfalık bir senaryo.)Reply e-posta adresinden şüphelenip admin olduğuma kanaat getirip bu şekilde emek hırsızlığı yaptığımı öne süren bu arkadaş gece yarısını geçen saatte aramış ve cevap vermediğim için "Adına soyadına iş yerine kadar biliyorum gerisini sen tahmin et artık..." şeklinde mesajlar atmıştır.Fakat sonrasında yanlış anladığını söyleyip özür diledi.Bir e- posta adresinden buralara nasıl gelindi anlamadım fakat kendisinin özrünü kabul ederek projesinde başarılar diliyorum.
Ara
Cevapla
#5
Problemin çözüldüğüne ve açıklığa kavuştuğuna sevindim.

Son zamanlarda SMTP üstünde problem vardı ve ...@unrealengineturkiye.com maili çalışmamaktaydı. Bu yüzden geçici bir süreliğine kendi kişisel gmail hesabıma aldım herhangi bir aksama olmasın diye. Hosting firması ile de görüşmelerim devam etmekte problem çözüldüğü gibi unrealengineturkiye.com maili devreye girecek.

Forumda içiniz rahat bir şekilde projenizi paylaşabilir, özel mesaj üstünden gönül rahatlığıyla konuşabilirsiniz. Bizim kimsenin projelerini çalmak, emek hırsızlığı yapmak gibi bir niyetimiz hiç bir zaman olmadı ve olmayacakta.

Edit: Mail hesabı unrealengineturkiye@gmail.com hesabına alındı.
Özelden sorulan Unreal Engine soruları cevaplanmayacaktır.
Cevapla
#6
Tüm Unreal Engine Türkiye ekibinden ve özellikle Kaan Öztüzün([UETR]Phyrexian)'den tekrar özür diliyorum ve buraya olan biteni yazıyorum. Sanki bilerek bu sitede admin olan birine veya Unreal Engine Türkiye sitesine suçlamalar yapmışım gibi bir sonuç çıkarılmasını istemem.

Olayın başına dönüp anlatmak gerekirse. Ekibe alım ilanıma dönüş yapan RadiationX'ile whatsapp üzerinden konuştuk ve anlaştık bende en son net kararı kendisi vermesi ve yapılacak projeyi tam olarak bilmesi için yazdığım senaryoyu gönderip okumasını ve kendisi açısından projeyi geliştirmeye değer bulursa birlikte geliştirmeye başlayabileceğimizi belirttim. Çünkü açıkca bir projede çalışılacak ve emek verilecekse sadece deneyim veya para/pay kazanabilmek için değil gerçekten projeye inanıldığı için yapılmasını isterim. Neyse... Ardından RadiationX, senaryoyu okuyup akşama kadar döneceğini söyledi. Whatsapp görüşmemiz sırasında da projeye dahil olmak için istekli gözüküyordu ancak saat gece 12'ye yaklaşmasına rağmen dönüş yapmadı ve bende bana RadiationX tarafından atılan özel mesajının e-postama düşen bildirim e-postasına baktım. 

Reply adresini kaanoztuzun@gmail.com görünce öfkeden deliye döndüm. Sonuçta bana kendini tanıtan bir bayandı ancak mail adresinde erkek ismi vardı. Ancak kaanoztuzun@gmail.com'ın bu sitenin adminlerinden birinin mail adresi olduğunu ilk başta bilmiyordum ve maili nette aratarak kim olduğuna ulaştım ve bu sitenin adminlerinden biri olduğunu öğrendim. Bu beni dahada çok sinirlendirdi. Güvenip projelerimizi açtığımız sitenin admininin RadiationX diye bir fake account açıp millete kendini farklı tanıtıp millettin projelerinin detaylarına ulaşmaya çalıştığını düşündüm. O anki psikolojimi az çok tahmin edebilirsiniz. Ardından RadiationX'in [UETR]Phyrexian(Kaan Öztüzün) olduğunu düşünerek telefon açtım meşgule verilince whatsapptan, RadiationX'in yukarıda belirttiği türden mesajlar attım. Baktım karşı taraf telefonunu kapatmış bu beni dahada sinirlendirdi. Tabi ben o sıra karşı tarafın Kaan olduğundan emin hareket ediyordum yani karşıdaki bir bayan değildi artık benim kafamda. Ardından durumu herkes öğrensin diye sitede tüm Unreal Engine Türkiye ekibini ve özellikle [UETR]Phyrexian'ı suçlayan 2-3 tane konu açtım. Zaten olayın aslı da ondan sonra ortaya çıktı.

Aynı konuyu birden fazla açmam nedeni ile [UETR]Khubur konulardan birini sildi ve bana "Birden fazla konu açmak" adı altında -rep verdi. Bende bunun üzerine ortada böyle bir durum varken bu verilen yanıt şekli için [UETR]Khubur'a özel mesaj attım. Dedim böyle bir olaya bu şekilde mi yanıt veriyorsun. Eğer durumu yanlış anladıysam özür dilemesini bilirim ama yanlış anlama yoksa sen önce  bu sitenin adminliğinde 3 yıldır böyle bir adamın ne işi var onu söyle türü şeyler söyledim ve gelen bildirim mailinin üzerindeki mail adresini gösteren bir resmide aynı mesajın içine ekledim. Ancak [UETR]Khubur sağolsun benim o anki durumumu anlayıp düzgünce durumu anlattı. Yani gelen bilgilendirme maillerinin replysinde forum kurucularının mail adresi olduğunu v.s. Bende gerekeni yapıp özür diledim.

Ancak yukarıdaki psikolojinin içinde farklı durumlarda olduğunu söylemek istiyorum. Tamam ben her şeyi yanlış anladım bir ton küfür falan ettim çeşitli ithamlarda bulundum hatta bilmeden gecenin bir yarısı bir bayanı(erkek sanarak) rahatsız bile ettim. Benim ekibe alım ilanımı okuyanlar görmüştür. Ben 15 yıla yakın bir süredir web yazılım uzmanı olarak çeşitli firmalarda çalışmış biriyim. Benim bugüne kadarki edindiğim deneyimler bana şunu söyler. Eğer bir site bildirim maili gönderiyorsa gelen mail adreside ve reply mail adreside sitenin uzantısı olur. Örnek olarak info@unrealengineturkiye.com veya bildirim@unrealengineturkiye.com gibi... Eğer gelen mailin reply kısmında özel bir mail adresi varsa o mail adresi maili gönderen kişinin mail adresidir. Kısacası yıllardır edindiğim deneyimler, dün gece benim aleyhime çalışmış oldu.

[UETR]Phyrexian'ında yaptığı açıklamadan da anlaşılabileceği gibi yaşanmış teknik bir sorun neden ile mailin kendi özel mail adresine yönlendirmiş. Zaten o anki öfkeyle mantıklı düşünme yetimi büyük oranda kaybetmişken bu durumu tahmin edememem çok normal. Ama [UETR]Khubur'a da söyledim keşke bu kadar fevri davranacağıma önce iki dakikamı ayırıp da sorsaydım maillerde admin maili mi kullanılıyor diye. Böyle bir durumun yaşanmasını bende istemezdim. Ki düşünürseniz yaşadığım öfkesiyle, başkalarına suç atıp düştüğüm durumuyla v.s. en çok zarar gören yine ben oldum. 

Tekrardan özür diliyorum.

Edit : Son olarak silmeden önce attığım mesajı okuyanlarda görmüştür. RadiationX'e en ufak bir suçlama yöneltmedim. Nedeni de basitti zaten o an için RadiationX, [UETR]Phyrexian'ın oluşturduğu sahte bir hesap ve whatsapptaki sahte bir kimlikti benim için. Gerçeği öğrendikten sonra RadiationX'den önceden attığım (aslında Kaan Öztüzün'e attığım) mesajlar ve gecenin bir yarısı arayıp rahatsız ettiğim için özür diledim. Ancak buradan da kendisini böyle bir şeye karıştırdığım için RadiationX'ten tekrardan özür diliyorum.
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.