Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acemi sorusu vol 1
#1

Arkadaşlar herkese merhaba yeniyim başlıkta da belirttiğim üzere, bir sorum olacaktı araştırdım fakat bulamadım yada gözümden kaçmış olabilir.
Üzerinde çalıştığım bir oyun için "digging" sistemi yani toprağı kazma yardımı ile vurarak kazmak istiyorum fakat somut bir çözüm üretemedim fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Detay
Karakter meshimin elinde bir kazma olacak buton yardımı ile "kaz" dediğim yeri 2-3 vuruşla kazacak.
Ara
Cevapla
#2
Merhabalar, Öncelikle karakterinizin rig kısmına girin ve el kısmına bir socket oluşturun. Daha sonrasında o sockete preview mesh olarak kazma modelinizi ekleyin ve animasyona göre lokasyon ve rotasyonunu ayarlayın. Eğer balta, kılıç vb. aletler olacaksa sadece kazma değilse bir Actor oluşturun ve içine kazma modelinizi ekleyin. Daha sonrasında karakter blueprint kısmına gelin ve dilerseniz Spawn Actor yolu ile oluşturduğunuz sockete attach edin veya Add Component kısmından bir Child Actor seçin ve oluşturduğunuz Kazma Actorünü seçin ve mesh üzerine atın. Daha sonrasında Sockets kısmından oluşturduğunuz socketi seçin.

Animasyonu dilerseniz Anim Montage veya Animation Blueprint ile oynatabilirsiniz. Daha sonrasında karakter blueprint üzerinde bir tuş belirleyin ve Trace yöntemlerini kullanarak yeri belirleyin. Eğer küp şeklinde olacak BoxTrace, küre şeklinde olacaksa SphereTrace veya kendim oluşturduğum blueprint zemini olacak diyorsanız LineTrace kullanabilirsiniz. Daha sonrasında Voxel Terrain ile veya kendi yarattığınız bir terrain blueprint ile birim birim destroy edebilirsiniz. Ek olarak Minecrafta olduğu gibi Chunk World yaratıp Array Vector ile belli lokasyonlarda remove edebilirsiniz.
Ara
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Child Actor Sorusu qukla 26 3,682 04-05-2016, Saat: 11:41
Son Yorum: hydrojan
  Class Blueprint Sorusu qukla 16 2,348 11-08-2015, Saat: 16:55
Son Yorum: qukla
  Trigger sorusu Leralonde 10 1,560 06-08-2015, Saat: 11:55
Son Yorum: Ertuncj Animations

Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.