Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aim Offset
#1
En kolay aim offset yöntemi hangisidir = ? Aim offset yapabilmek için illa her yöne bakan animasyona mı ihtiyacımız var ? Bir video gördüm 200 tane animasyon var adamda sağa sola yukarı aşağı çapraza vs bakan.Bence bu yöntem çok amele yöntemi Elimizde pelvis ve oynayabilen bir vücut var bunu belirlediğimiz değerlerle hareket ettirebilmemiz gerekmiyor mu ?
Ara
Cevapla
#2
Ettirebilirsin ancak karakter belini kırmış gibi duracaktır muhtemelen, control rig ile göz hizasına tüm üst bedeni drive edecek bir driver eklemekte mümkün gibi geliyor, o zaman daha düzgün sonuçlar alınabilir (denemeden söylüyorum) ama control rig de henüz betada bilindiği üzere o da ayrı konu. İşin özü diğer tüm developerlar nasıl yapıyorsa sen de aynı yöntemden devam et şimdilik, amerikayı baştan keşfetme derim.
Ara
Cevapla
#3
Bahsettiğin animasyonlar aslında 1 karelik pozlar. IK hesaplaması yaptırarak da benzer sonuç almak mümkün fakat bakılan yönü hesaplamanın zaten maliyeti varken bir de üstüne IK koyarsan karakter sayısı arttıkça baya pahalıya patlar. nonlinear'ın da söylediği gibi geleneksel yönteme devam derim. Hem güzel sonuç veriyor hem de pozları hazırlaması kolay.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
#4
Yani aslında pozları ben ayarlayacağım öyle mi ? Sağa dönük hali yukarı hali aşağı hali gibi... Bu pozlar sadece poz şeklinde 1 karelik hareketsiz olacak heralde onu inceleyeceğim şimdi.. Teşekkürler
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Unreal Engine Türkiye

This forum is community driven and supported by voluntary community members. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.