Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alv4 +++
#1
https://www.youtube.com/watch?v=owFX_pbw...vngjefe_tv

Şu videodaki gibi Hem ALS kullanıp hem farklı bir paketten alınan magic animasyonları hem de daha farklı bir paket olan parkur animasyonları nasıl birleştirilip böyle kullanılabiliyor ? Her animasyonun iskeleti farklı değil mi , her karakterin iskeleti de farklı. Hepsi nasıl tek bir iskelete uyum sağlıyor ? Bunun hakkında bir video var mıdır?
Ara
Cevapla
#2
Blender'da eklenti aracılığı ile animasyonları istediğin iskeletlere convert edebiliyorsun. Büyük ihtimal Autodesk yazılımları içinde geçerlidir. O şekilde araştırırsan bulursun farklı yöntemler.

Yani harici programlar ile daha basitleşiyor. Unreal Engine'deki "Retarget" sistemi her iskelette çalışmıyor. Mesela Mannequin'de 3 omurga kemiği var ama aktaracağın iskelette 4 veya 5 var. O zaman sıkıntı oluyor. 

Harici yazılımlarda yine karmaşık ama daha sağlıklı.

Yani bütçen var ise anlayan birini tut (Fiverr veya benzeri platformlardan) ama yok ise harici yazılımlara ucundan giriş yapman gerek.

NOT : Tabi bu eklentiler ücretli.
Cevapla
#3
Bunun için gerçekten Unreal içindeki retarget sistemi artı diğer animasyon fonksiyonları yeterli. Herhangi başka bir şeye ihtiyacın yok. Sıkıntı çıkaran kemikleri iptal edebiliyorsun zaten. Buna rağmen problemli kalan yerler olursa o kemikleri  "additive animation" ile istersen düzeltebiliyor hatta modifiye bile edebiliyorsun. Ancak tüm bunları kullanabilmen için ne yaptığını biliyor olman gerekiyor. Bu konuda başka plugin ya da programlardan yardım da alsan hatta paralı da alsan yine ne yaptığını biliyor olman gerekecek. Sonuçta her şey elindeki malzemeye ne kadar hakimsin buna dayanıyor. 
   Bu tarz konularda genellikle direk istediğin gibi tek video bulamazsın. Genel konuya hakim olmaya çalışmalısın. Sonrasında böyle sorunlar kolay gelmeye başlayacaktır.
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Unreal Engine Türkiye

This forum is community driven and supported by voluntary community members. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.