Unreal Engine Türkiye | Topluluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Unreal Engine 4 Dersleri | Blueprint Dersi - 1 |
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba arkadaşlar. Bu derste sizlere blueprint mantığını anlatmak için 2 trigger, 1 point light kullanarak işe koyuldum. 
Amacımız; 
  • 1. trigger'a geldiğimiz zaman ışığı kapatmak / parlaklığını düşürmek / rengi değiştirmek
  • 2. trigger'a geldiğimiz zaman ışığı açmak / parlaklığını değiştirmek / rengi değiştirmek
Bunun için ışığı rahatça görebileceğimiz bir harita yapmamız lazım, o tarafları artık geçiyorum Shy  BSP'lerle kolay bir şekilde karelerden oluşan bir mekan yapabilirsiniz, karanlık olursa daha iyi olur.

Dediğim gibi haritayı hazırladıktan sonra; point ışığımızı ve 2 farklı yere triggerları yerleştiyoruz. (Ben triggerların yeri belli olsun diye 2 tane text ekledim.)
Point light'ın default color'u ile oynamadım;
blueprint1.jpg

blueprint2.jpg

blueprint3.jpg

blueprint4.jpg

blueprint5.jpg

blueprint6.jpg

blueprintdefault.jpg
blueprinttrigger1.jpg

blueprinttrigger2.jpg

Kısaca mantığı özetlemek gerekirse;
Işığımızı ekledikten sonra; 2 adet trigger ekliyoruz ve bu triggerlara dokunulduğu zaman Set Light Color olayını tetikliyoruz. Eğer bir sorun olursa lütfen bu konu üstünden belirtiniz arkadaşlar.


İyi forumlar dilerim.
Hayırlı olsun Böyle bir destek sitesi olmasına sevindim eminim ki daha fazla yabancı kaynaktanda çevriler yaparak bu forumu türkçe kaynak olarak kullanırız paylaşımların devamını kesinlik ile bekliyorum.
Hoşgeldiniz Smile Güzel yorumunuz için teşekkürler. Videolu Türkçe dersler yakında sizlerle olacak.
Devamını Bekliyoruz Tongue Yararlı.
Devamını sabırsızlıkla bekliyorum Big Grin Big Grin Big Grin
Eline sağlık.
Elinize sağlık çok iyi noktaya deginmişsiniz Smile
Gerçekten açıklayıcı ve güzel bir konu. Trigger lar ile basitce herşey yapılabilir. Kapı açma yada alarm çalma gibi bir çok şey uygulanabilir. Daha zor ve karmaşık olaylar içinde anlatımlar bekliyoruz ^^ Özellikle gelişmiş bir menüde olması gereken ayar kısmını video olarak hazırlayabilirseniz çok makbule geçer. Basit bir menü yapımı zaten yapmıştınız oraya birde ayar kısmı ekleyerek içinde dil,ses,altyazı ve bunlarında türkçe/ingilizce ayarları,görüntü,tam ekran ve çözünürlük olaylarını gösterebilirseniz harika olur. Ayar kısmı için ciddi anlamda kaynak sorunu yaşıyorum. Herkes basitce menüyü anlatmış gelişmiş bir menü ve ayar kısmı hiçbir yerde yok :S
(12-03-2015, Saat: 00:23)Phyrexian Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Hoşgeldiniz Smile Güzel yorumunuz için teşekkürler. Videolu Türkçe dersler yakında sizlerle olacak.

Lütfen benim gönderimede cevap verebilirmisin?? hayati önemi var benim için....
marketplace dışında satılan, bildiğiniz başka adresler varsa veya özel olarak blueprint yapan yerler paylaşırsanız çok faydalı olur.