Unreal Engine Türkiye | Topluluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Dedicated Server ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Herkese merhabalar projemde dedicated server kullanıyorum fakat bir problemim var kendi bilgisayarımda server 'ı çalıştırıp oyunda sunucuya bağlanabiliyorum fakat ip adresini değiştirdiğimde yani ana makineyi server kiraladığım server 'a projemi attım ve oradan server 'ı başlattım fakat giremiyorum oyuna neden yardımcı olur musunuz?
Sunucularda genelde firewall aktif olarak gelir. Öntanımlı olarak 80 443 portları dışında kalanlar engellidir. Açmanız gerekir.
doganaydin'ın dediklerine ek olarak kiraladığınız serverın statik ip olmasına dikkat edin ve 7777 portunu yönlendirin. 

Bir yapılan hata daha var projeniz üzerinde server IP adresinizi yazdınız mı yazdıysanız dedicated serverı VS üzerinden tekrardan build ettiniz mi?
(06-01-2019, Saat: 14:26)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]doganaydin'ın dediklerine ek olarak kiraladığınız serverın statik ip olmasına dikkat edin ve 7777 portunu yönlendirin. 

Bir yapılan hata daha var projeniz üzerinde server IP adresinizi yazdınız mı yazdıysanız dedicated serverı VS üzerinden tekrardan build ettiniz mi?

kiraladığım server statik ip evet port inbound be outbound 7777 olarak ayarlı fakat kapalı gözüküyor 80 port falan açtım onda sorun yok ama 7777 kapalı gözüküyor neden olabilir ?
Projem üzerinden open level alanına kiraladığım server ip 'sini yazdım farklı bir ayar yapmam mı gerekiyor ve kendi bilgisayarımın ip 'sini yazınca kendi bilgisayarımdan oyuna bağlanabiliyorum ama başka server 'da yapamadım
Port kontrol sitelerine bakmayın. Kapalı gözükmesi normal port kullanılmadıkça açık gözükmez. Serverı kiraladığınız yer ile iletişime geçin ve nasıl port açıldığını veya port açtırmak istediğinizi iletirseniz daha çok yardımcı olabilirler. Sadece Firewall Inbound ve Outbound kuralları ile olmaz. Unreal Engine 4 üzerinde IP'nizi open level kısmına mı yazıyorsunuz ve tekrardan Development_Server buildini aldınız mı değiştirdikten sonra?
(06-01-2019, Saat: 16:26)AmaOzzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Port kontrol sitelerine bakmayın. Kapalı gözükmesi normal port kullanılmadıkça açık gözükmez. Serverı kiraladığınız yer ile iletişime geçin ve nasıl port açıldığını veya port açtırmak istediğinizi iletirseniz daha çok yardımcı olabilirler. Sadece Firewall Inbound ve Outbound kuralları ile olmaz. Unreal Engine 4 üzerinde IP'nizi open level kısmına mı yazıyorsunuz ve tekrardan Development_Server buildini aldınız mı değiştirdikten sonra?

Şu anda Amazon Server ile kullanıyorum Site üzerinden Port açtım Windows içerisinden de açtım fakat sorun hala aynı Amazon ile ilgili mi diye düşündüm sanmıyorum onunla ilgili olduğunu oyunu çıkardım bu şekilde kaldım bilmiyorum ne yapacağımı sanırım Amazon gamelift varmış onun hakkında bilginiz var mı?
Benim yazdıklarımı tam okusanız ve cevap verseniz çözeceğiz probleminizi :Big Grin Sisteminizde IP adresinizi nereye yazıyorsunuz Open Level düğümüne mi? Server IP'si yaptıktan sonra Development_Server buildini aldınız mı?
(06-01-2019, Saat: 20:43)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Benim yazdıklarımı tam okusanız ve cevap verseniz çözeceğiz probleminizi :Big Grin Sisteminizde IP adresinizi nereye yazıyorsunuz Open Level düğümüne mi? Server IP'si yaptıktan sonra Development_Server buildini aldınız mı?

Big Grin Evet Open Level Düğümüne yazıyorum İp Adresini Evet Development Server Build aldım dediğim gibi Open Level Düğümüne kendi ip yazdıktan sonra dedicated server kendi bilgisayarımda başlattığımda girebiliyorum ama sunucuda açtığımda bağlanamıyorum oyuna.
Şunu da sorayım kendi IP adresinizi sildiniz ve serverın IP adresini yazdınız fakat ondan sonra tekrar Development Server buildi aldınız mı? Open Level düğümü üzerinden yapmayın. Çünkü o yapı hatırladığım kadarıyla Server Travel yapısı ile değiştirildi. Project Settings üzerinden Input kısmından Console Key'i değiştirin bir tuş atayın ve paketlemeyi Development olarak tekrar yapın ve servera gönderin. Server da oluşturduğunuz dedicated'ı başlatın ve oyuna girdikten sonra console açın open serverip şeklinde yazın ve bağlanmaya çalışın.
(06-01-2019, Saat: 21:08)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Şunu da sorayım kendi IP adresinizi sildiniz ve serverın IP adresini yazdınız fakat ondan sonra tekrar Development Server buildi aldınız mı? Open Level düğümü üzerinden yapmayın. Çünkü o yapı hatırladığım kadarıyla Server Travel yapısı ile değiştirildi. Project Settings üzerinden Input kısmından Console Key'i değiştirin bir tuş atayın ve paketlemeyi Development olarak tekrar yapın ve servera gönderin. Server da oluşturduğunuz dedicated'ı başlatın ve oyuna girdikten sonra console açın open serverip şeklinde yazın ve bağlanmaya çalışın.

Tamam Bu şekilde yapayım ayrıyetten hızlı cevabın İçin çok teşekkür ederim deneyip tekrar yazacağım Smile
Sayfalar: 1 2