Unreal Engine Türkiye | Topluluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: Materyali değişen objeyi önceki haline döndürmek
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
İyi günler herkese. Bir objenin materyalini değiştirmek için aşşağıdaki blueprint i yazdım. Blueprint "ChangeColor" tag ini alan bütün meshlerin materyalini değiştiriyor. Takıldığım nokta, materyali eski haline nasıl döndereceğim? Aklıma gelen yöntem şu: materyaller değişmeden önce bütün meshlerin materyallerini variable olarak bir array de tuttacağım ve her şeyi eski haline döndürmek istediğim bu arrayden tek tek materyalleri çekerek her şeyi eski haline döndüreceğim. Ama böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum?

[img]1saqdvd.PNG[/img]
Eğer leveldeki tüm actorlere aynı müdaheleyi yapmak istiyorsan evet, dediğin şekilde olacak. Actor'leri de bir array'e atıp aynı sıraya göre materyalleri değiştirtmen daha iyi olur, çünkü Get all actors of class sırayı karıştırabilir bir dahaki kullanımda.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Aklıma takılan bir kaç soru daha var. 

-Array oluşturmak için neyi kullanmalıyım? Variable olarak eklemek istediğim zaman bir sürü seçenek çıkıyor.

-Levelda ne kadar actor olacağını bilmediğim için arrayin boyutunu kestiremiyorum. Yüksek bir değer vermek performansı etkiler mi? Veya c++ daki vector benzeri bir class varsa onu kullanmak mı daha mantıklı olur?
Meshlerin default materiallerini kendi içinde saklasan ve işin bittiğinde onu geri yüklesen ve array filan uğraşmasan olabilirmi acaba.Projeye tam hakim olmadığım içindir belki bilemiyorum ama sanki olabilirmiş gibi geldi bana.