Unreal Engine Türkiye | Topluluk

Orjinalini görmek için tıklayınız: AI Sistemi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
İki sorum olcak arkadaşlar

1-) Yaklaşık 10 tane düşmanı A noktasından B nontasına patroll yaptırıyorum ama tekli sıra halinde yürüyorlar arka arkaya. Biraz daha gerçekçi dağınık yürüme işini nasıl yaparım acaba?

2-) Bir de mesela 3 tane ana karekterim var benim ve AI controller içindeki "On target Perception Updated" Eventi ile yaptığım sistemde Actor çıkışına bu 3 karakteri bağlayamadım. Sadece tek bi karakteri cast edebiliyorum çoklu yapamadım bi türlü. Multiplayer sistemde Yapay zekanın tesbit mesafesindeki 3 ayrı oyuncu ya da karaktere random bir şekilde saldırmasını nasıl sağlarım acaba?
1. 
 a. Farklı NavMesh ler kullanıp hepsinin ayrı NavMeshlerden yürümesini sağlayabilirsin. 
 b. Kendi MoveTo nu yazarak Waypoint ler halinde hedefe ulaşmasını sağlayabilirsin. Waypoint lere randomize offsetler verirsen her biri ayrı yerden gitmiş olur. 
 c. Önce bir sure random bir doğrultuda random bir mesafe yürümelerini sağlayıp sonra hedefe ilerlemelerini sağlayabilirsin.
2. Oradaki her Actor ayrı ayrı o fonksiyonu çağıracaktır. Hepsini bir arada bir array gibi değil, tek tek düşünerek mantığını kurman gerekiyor.
1. Cevaplar için teşekkürler denicem

2. Benim için asıl önemli olan bu aslında. Bune pek çözüm bulamadım açıkçası. Actor çıkışını boş bıraktığımda AI saçmalamaya başlıyor sağa sola hızlı dönüşler yapyor bazen bana doğru koşuyor bazen geri dönüyor vs yani

Bu arada AI birbirini de görüyor sadece oyunuları görmüyor ne kadar actor varsa görüyor

Bir de bunu replicate etmem gerekiyor mu
Sistemini nasıl kurduğunu bilemediğim için daha fazla nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum. Replication için AI hesaplamaları serverda olduğu sürece sorun yok. Zaten movement kendi kendine replicate edilecektir pawn lar için.