Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ArchViz Simülasyonum Google Play' de yayında
#1
Photo 

Herkese Merhaba,

Uzun süredir Unreal Engine ile uğraşıyorum. Herkes gibi ben de genellikle mimari tasarımlar üzerinde çalıştım (tamamen duygusal sebeplerden) ve animasyon, simülasyon gibi ürünler elde ettim. Bunun yanında görsel eğitimler hazırlayıp bu işe gönül verenlerin yanında olmaya çalıştım. Unreal Engine asıl işim olmadığı için de çok uzun aralar vermek zorunda kaldığım zamanlar oldu.

Unreal Engine gibi bir derya deniz ile uğraşıp da bazı ticari mimari çalışmanın ötesine geçemezseniz özellikle belli bir yaştan sonra siz de benim gibi verimsizlik duyguları yaşamaya başlarsınız. Bu sebeple tamamen erişilebilir hedefler olması sebebiyle mobil dünyasına (android ve mobile VR) odaklanıp ürün ortaya çıkarmaya karar verdim.

Ben de ilk adımımı google play de bir uygulama yayınlayarak (ve tabi ki mimari simülasyon) atıyorum. Burada benim için önemli olan yüklediğim uygulamanın ne olduğu değil, ilk proje oluşturulduğu zamandan başlayıp google play consol da yayınla butonuna basana kadar geçen süreçleri tecrübe etmiş olmamdı.

Aslında önemli olan da bu, Unreal Engine ile uğraşıp da hiç bir proje yayınlama tecrübesi olmayan bir geliştiricinin, bu derya denize dalıp bilmem hangi derinlikteki konuları elleriyle kazıyarak ortaya çıkarması ve öğrenmesi artık bana anlamsız gelmeye başladı ve proje odaklı öğrenmeye ve çalışmaya karar verdim.

Tüm bu sebeplerle hedefim yaptığım bu basit çalışmanın ötesinde Unreal Editor ün özelliklerini bilmemin yanında, 3. parti programlar ve mobil dünyasında oyun mekaniklerini, tasarımını, elementlerini, oyuncu tiplerini dikkate alarak bir mobil / mobil vr oyunu geliştirip yayınlamak.

Bu uygulamanın Gear VR versiyon olanını da oluşturdum fakat onda bazı başka detaylar var, onları hallettikten ve oculus'a yükledikten sonra yine buraya linkini yazacağım.

Uygulamada küçük bir daire ve bu dairenin gece ve gündüz versiyonu olan iki level var. Bloom gibi bazı PP özelliklerini kullanmak adına Mobile HDR özelliğini aktif ettim ve lütfen maruz görün ekranı 18:9 gibi güncel telefonların ekran en boy oranına göre ayarladım. Bu, kullanıcı sayısını oldukça düşürecek bir tercih biliyorum fakat yukarıda değindiğim sebeplerden dolayı sadece grafiğe odaklandım. 

Bunun yanında küçük bir etkileşim ekledim. Koltuğa yaklaştığınızda etrafı beyaz çizgi ile belirginleşir ve koltuğa dokunduğunuzda materyal değişir.

Uygulamanın Store Linki
Ara
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  google play hatası LetsGoPop 12 1,490 21-05-2019, Saat: 14:37
Son Yorum: leonscottkfm
  Play store paylaşım hatası leonscottkfm 0 71 21-05-2019, Saat: 14:26
Son Yorum: leonscottkfm
  google play obb atma[çözüldü] LetsGoPop 0 472 31-08-2017, Saat: 16:08
Son Yorum: LetsGoPop
  Google play sorunu Betuncali 12 1,309 24-05-2017, Saat: 15:25
Son Yorum: Betuncali
  google play apk debugging hatası unreal_game 12 1,843 26-02-2016, Saat: 16:47
Son Yorum: unreal_game
  Google Play Store unreal_game 2 718 23-02-2016, Saat: 19:34
Son Yorum: unreal_game
Thumbs Up google play apk debugging hatası unreal_game 0 1,046 22-02-2016, Saat: 16:33
Son Yorum: unreal_game

Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.