Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dedicated Server ?
#1
Herkese merhabalar projemde dedicated server kullanıyorum fakat bir problemim var kendi bilgisayarımda server 'ı çalıştırıp oyunda sunucuya bağlanabiliyorum fakat ip adresini değiştirdiğimde yani ana makineyi server kiraladığım server 'a projemi attım ve oradan server 'ı başlattım fakat giremiyorum oyuna neden yardımcı olur musunuz?
Ara
Cevapla
#2
Sunucularda genelde firewall aktif olarak gelir. Öntanımlı olarak 80 443 portları dışında kalanlar engellidir. Açmanız gerekir.
Ara
Cevapla
#3
doganaydin'ın dediklerine ek olarak kiraladığınız serverın statik ip olmasına dikkat edin ve 7777 portunu yönlendirin. 

Bir yapılan hata daha var projeniz üzerinde server IP adresinizi yazdınız mı yazdıysanız dedicated serverı VS üzerinden tekrardan build ettiniz mi?
Ara
Cevapla
#4
(06-01-2019, Saat: 14:26)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  doganaydin'ın dediklerine ek olarak kiraladığınız serverın statik ip olmasına dikkat edin ve 7777 portunu yönlendirin. 

Bir yapılan hata daha var projeniz üzerinde server IP adresinizi yazdınız mı yazdıysanız dedicated serverı VS üzerinden tekrardan build ettiniz mi?

kiraladığım server statik ip evet port inbound be outbound 7777 olarak ayarlı fakat kapalı gözüküyor 80 port falan açtım onda sorun yok ama 7777 kapalı gözüküyor neden olabilir ?
Projem üzerinden open level alanına kiraladığım server ip 'sini yazdım farklı bir ayar yapmam mı gerekiyor ve kendi bilgisayarımın ip 'sini yazınca kendi bilgisayarımdan oyuna bağlanabiliyorum ama başka server 'da yapamadım
Ara
Cevapla
#5
Port kontrol sitelerine bakmayın. Kapalı gözükmesi normal port kullanılmadıkça açık gözükmez. Serverı kiraladığınız yer ile iletişime geçin ve nasıl port açıldığını veya port açtırmak istediğinizi iletirseniz daha çok yardımcı olabilirler. Sadece Firewall Inbound ve Outbound kuralları ile olmaz. Unreal Engine 4 üzerinde IP'nizi open level kısmına mı yazıyorsunuz ve tekrardan Development_Server buildini aldınız mı değiştirdikten sonra?
Ara
Cevapla
#6
(06-01-2019, Saat: 16:26)AmaOzzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Port kontrol sitelerine bakmayın. Kapalı gözükmesi normal port kullanılmadıkça açık gözükmez. Serverı kiraladığınız yer ile iletişime geçin ve nasıl port açıldığını veya port açtırmak istediğinizi iletirseniz daha çok yardımcı olabilirler. Sadece Firewall Inbound ve Outbound kuralları ile olmaz. Unreal Engine 4 üzerinde IP'nizi open level kısmına mı yazıyorsunuz ve tekrardan Development_Server buildini aldınız mı değiştirdikten sonra?

Şu anda Amazon Server ile kullanıyorum Site üzerinden Port açtım Windows içerisinden de açtım fakat sorun hala aynı Amazon ile ilgili mi diye düşündüm sanmıyorum onunla ilgili olduğunu oyunu çıkardım bu şekilde kaldım bilmiyorum ne yapacağımı sanırım Amazon gamelift varmış onun hakkında bilginiz var mı?
Ara
Cevapla
#7
Benim yazdıklarımı tam okusanız ve cevap verseniz çözeceğiz probleminizi :Big Grin Sisteminizde IP adresinizi nereye yazıyorsunuz Open Level düğümüne mi? Server IP'si yaptıktan sonra Development_Server buildini aldınız mı?
Ara
Cevapla
#8
(06-01-2019, Saat: 20:43)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Benim yazdıklarımı tam okusanız ve cevap verseniz çözeceğiz probleminizi :Big Grin Sisteminizde IP adresinizi nereye yazıyorsunuz Open Level düğümüne mi? Server IP'si yaptıktan sonra Development_Server buildini aldınız mı?

Big Grin Evet Open Level Düğümüne yazıyorum İp Adresini Evet Development Server Build aldım dediğim gibi Open Level Düğümüne kendi ip yazdıktan sonra dedicated server kendi bilgisayarımda başlattığımda girebiliyorum ama sunucuda açtığımda bağlanamıyorum oyuna.
Ara
Cevapla
#9
Şunu da sorayım kendi IP adresinizi sildiniz ve serverın IP adresini yazdınız fakat ondan sonra tekrar Development Server buildi aldınız mı? Open Level düğümü üzerinden yapmayın. Çünkü o yapı hatırladığım kadarıyla Server Travel yapısı ile değiştirildi. Project Settings üzerinden Input kısmından Console Key'i değiştirin bir tuş atayın ve paketlemeyi Development olarak tekrar yapın ve servera gönderin. Server da oluşturduğunuz dedicated'ı başlatın ve oyuna girdikten sonra console açın open serverip şeklinde yazın ve bağlanmaya çalışın.
Ara
Cevapla
#10
(06-01-2019, Saat: 21:08)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Şunu da sorayım kendi IP adresinizi sildiniz ve serverın IP adresini yazdınız fakat ondan sonra tekrar Development Server buildi aldınız mı? Open Level düğümü üzerinden yapmayın. Çünkü o yapı hatırladığım kadarıyla Server Travel yapısı ile değiştirildi. Project Settings üzerinden Input kısmından Console Key'i değiştirin bir tuş atayın ve paketlemeyi Development olarak tekrar yapın ve servera gönderin. Server da oluşturduğunuz dedicated'ı başlatın ve oyuna girdikten sonra console açın open serverip şeklinde yazın ve bağlanmaya çalışın.

Tamam Bu şekilde yapayım ayrıyetten hızlı cevabın İçin çok teşekkür ederim deneyip tekrar yazacağım Smile
Ara
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Client tıkladığında server tetikleniyor. TR26SkyWalker26TR 8 248 17-04-2020, Saat: 21:09
Son Yorum: zoraki
  Client Server Farkı sevanberkay 0 322 16-12-2018, Saat: 00:59
Son Yorum: sevanberkay
  Multiplayer Server ve client acemiunrealci 6 892 13-12-2018, Saat: 12:36
Son Yorum: Ozzy
  Server-Client Widget Blueprint kinglord34 3 951 04-09-2017, Saat: 09:35
Son Yorum: Fatalitech

Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.