Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discord server bilgisi
#1

Merhabalar,

Discord'a  nasıl katılabilirim? Discord linkini bulamadım.

Teşekkürler
Ara
Cevapla
#2
Merhabalar, Discord kanalında bazı yeniliklere gidiyoruz bu yüzden bir süre üye alımına kapalıdır. Neden kapalı derseniz; Davet linki açık bir halde olduğu için yasakladığımız kullanıcılar geri gelebiliyor ve son zamanlarda "trollemek" adı altında Discord'a geliyorlardı. Biz de hem forum da hem Discord gibi bir platformda önüne geçmek için onaylama sistemi getirdik.

Bahsettiğim sisteme buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.
Ara
Cevapla
#3
Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Merhabalar, Discord kanalında bazı yeniliklere gidiyoruz bu yüzden bir süre üye alımına kapalıdır. Neden kapalı derseniz; Davet linki açık bir halde olduğu için yasakladığımız kullanıcılar geri gelebiliyor ve son zamanlarda "trollemek" adı altında Discord'a geliyorlardı. Biz de hem forum da hem Discord gibi bir platformda önüne geçmek için onaylama sistemi getirdik.

Bahsettiğim sisteme buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

Discord kanalı açıldığında katılım şartları v.b. konularda duyuru yapılır diye tahmin ediyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Ara
Cevapla
#4
Evet bilgilendirme yapılacaktır forum üzerinden fakat tekrardan yoğunluğu ve çalışmalarımızı foruma vermeyi düşünüyoruz. 

İyi forumlar dileriz.
Ara
Cevapla
#5
(17-12-2018, Saat: 19:59)Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Evet bilgilendirme yapılacaktır forum üzerinden fakat tekrardan yoğunluğu ve çalışmalarımızı foruma vermeyi düşünüyoruz. 

İyi forumlar dileriz.

Bazı küçük çaplı sorularımızı sizlere anında ulaşarak sormak daha hızlı olacaktır. Eğer güvene dayalı bir davet linki olursa bende davet linki alamak isterim. Sizlerden birşeyler öğrenmek, yeri geldiğinde diğer arkadaşlarada yardımcı olmak isterim. Forumda yazılan konular 5-6 saat bekleyebiliyor lakin dc de yazılan mesajlar telefonunuzdada bildirim olarak düştüğü için kısa sürede cevaplandığını düşünüyorum ayrıca dc den güzle bir beyin fırtınası yapılarak bilgilerin üstüne yeni bilgiler ekleneceğine eminim.

DC de yazılanlar forumlara ulaşmıyor, bu yüzden aynı açıklamayı bir çok kez yapıyoruz diyorsanız haklısınız, çözümü her ayın sonunda bir arkadaşımız yararlı bilgileri bir yere toplar daha sonrasında bir konu altında sınıflandırarak paylaşabilir. Böylece sorulan aynı sorular olursa yönlendirme şansıda artar. Şuan unreal engine Türkçe kaynaklı bir forum sitesine örnek sadece burası mevcut. Buradan ulaştığım çoğu konu 2014-2016 kaynaklı, bence iki taraflı canlandırılırsa daha fazla yeni içerik burayada yansır. Yabancı kaynaklar oldukça faydalı bilgiler bizlere sunuyor, neden burada da olmasın?
Ara
Cevapla
#6
Alıntı:Bazı küçük çaplı sorularımızı sizlere anında ulaşarak sormak daha hızlı olacaktır. Eğer güvene dayalı bir davet linki olursa bende davet linki alamak isterim. Sizlerden birşeyler öğrenmek, yeri geldiğinde diğer arkadaşlarada yardımcı olmak isterim. Forumda yazılan konular 5-6 saat bekleyebiliyor lakin dc de yazılan mesajlar telefonunuzdada bildirim olarak düştüğü için kısa sürede cevaplandığını düşünüyorum ayrıca dc den güzle bir beyin fırtınası yapılarak bilgilerin üstüne yeni bilgiler ekleneceğine eminim.

Evet sorularınız daha hızlı cevaplanıyor zaten o amaçla 1,5 yıldan fazla Discord sunucumuz destek sağlıyordu. Discord sunucusundan kaynaklı forumun aktifliğini düşüneceğini de ön görüyorduk ama kapanma sebebi bu değil.  Teknolojiye, yeniliğe ve gelişime her zaman olduğu gibi deyim yerindeyse ayak uydurmaya çalıştık fakat ciddi anlamda suistimal edildi. Bu yüzden kurunun yanında yaşta yanacak. Sonuçta biz bu yardımları gönüllü olarak yapıyoruz ve hiçbir gelir elde etmiyoruz hatta giderimiz oluyor. Dolayısıyla en başından beri oluşturulan bu topluluğun fazla "üyeye" değil; cümle kurmayı bilen, düzgün hitap edebilen, kaliteli geliştiricileri tutmayı, konuşmayı ve yardımcı olmayı hedefliyoruz. Discord'un sistemi bu anlayışımızı fazlasıyla engelledi. Ek olarak forumda da yönetici onaylı sisteme geçtik.

Alıntı:DC de yazılanlar forumlara ulaşmıyor, bu yüzden aynı açıklamayı bir çok kez yapıyoruz diyorsanız haklısınız, çözümü her ayın sonunda bir arkadaşımız yararlı bilgileri bir yere toplar daha sonrasında bir konu altında sınıflandırarak paylaşabilir. Böylece sorulan aynı sorular olursa yönlendirme şansıda artar. Şuan unreal engine Türkçe kaynaklı bir forum sitesine örnek sadece burası mevcut. Buradan ulaştığım çoğu konu 2014-2016 kaynaklı, bence iki taraflı canlandırılırsa daha fazla yeni içerik burayada yansır. Yabancı kaynaklar oldukça faydalı bilgiler bizlere sunuyor, neden burada da olmasın?

Sorun o değil yukarıda bahsettim. Biz tüm açıklamalarımızı forum üzerinden yapıyoruz ve Discord sunucusunda #duyurular kanalından bildiriyorduk. Konuların bir yere toplanması hiç fark etmiyor çünkü bazı insanlar inatla aynı konuları açabiliyor. Google sormayı bırakın forumda bulunan "ara" butonunu bile kullanmıyor...

Arattığınız çoğu konunun 2014-2016 kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Her yıl hatta her ay benzer konuların varyasyonları açılıyor. Bulamadığınız konuları veya eksik olduğunu düşündüğünüz konuları güncelleyebilirsiniz veya yeni konu açabilirsiniz.

Forum üzerinde bazı köklü değişiklikler planlanıyor yakın zamanda yöneticilerimiz tarafından sizlere duyurulur.

İyi forumlar dilerim.
Ara
Cevapla
#7
Zamazingo insanlar doluşmaya başladı ve iş rayından çıktı! Ondan kepenkleri indirdik herkes için. Aslında uzun süredir vardı bazıları ama kimisi "ulusal gündemi" tartışıyorsunuz dedi kimisi "Yapay zeka, if else aynı şey" dedi anlatmaya çalıştık, aralarında yardımcı olduğumuz kişiler de oldu kimisine o kadar yardım ettik, işine geldikten sonra bize karşı cephe aldı. Kimisinin oyun geliştirmekle alakası olmayıp sunucunun kurallarına sinekler gibi ısırmaya başladı...

Yaklaşık 600 üyesi olan, belki de oyun geliştirme anlamında Türkiye'de yardım edilebilecek tek sunucuyu daha kaliteli insanlar toplamak amacıyla kapattık. Bundan sonra kaliteli adamlar gelecek!
Bu form üzerinden sunucuya katılmak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Almıyorsak kırılmaca yok.
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  oyun içi bilgisi burak85 4 379 17-12-2018, Saat: 00:32
Son Yorum: burak85

Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.