Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eleştiri Alma/Verme Üzerine
#1
Son zamanlarda bu konudaki tartışmalar arttığı için değinme gereği hissettik, her ne kadar yetişkin insanların bulunduğunu farzettiğimiz böyle bir forumda bu tür bir açıklamada bulunmak saçma gelse de...

Üzerinde çalışıtığınız veya bitirdiğiniz bir projeyi burada(veya herhangi bir yoruma açık platformda) paylaşıyorsanız neyi nasıl yaptığınız, neden yapıp yapmadığınız gibi sorular gelecektir. Herkes hoşuna gidip gitmediğine dair kendi görüşünü dile getirecektir. Yanlış olan bir varsayımda bulunulmuş ise gerekli açıklamayı saygı çerçevesinde dile getirebilirsiniz. Size bir saygısızlık yapıldıysa biz gereğini yaparız, gözden kaçtıysa rapor edin veya eksi rep verin. Bununla birlikte gelen düzgün eleştirileri bir kez daha gözden geçirip kendinizi geliştirin.

Eleştiride bulunurken faydalı olabilecek görüşlerinizi dile getirmeye çalışın. Örnek, "Bu ne biçim grafik, leş gibi olmuş..." yerine aydınlatma, model kalitesi, materyaller, vs. üzerinde ne gibi eksiklikler görüyorsanız onlara değinin.

Son olarak, bir işi 30 senedir yapıyor olsanız bile eleştiriye açık olun. Elbet sizin bilmediğiniz birşeyi bilen veya gözünüzden kaçan birşeyi gören birisi çıkacaktır.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Unreal Engine Türkiye

This forum is community driven and supported by voluntary community members. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.