Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hatasız C++ Sınıfı Oluşturamıyorum
#1
Dünden beri C++ ile ilgileniyorum, ama hatasız bir şekilde daha C++ sınıfı oluşturamıyorum. RESİM Sınıfı oluştururken, oluşturulacağı konuma yeni bir dosya dizini ekliyorum. Mesela CPLUSPLUS dizininde yeni bir sınıf oluşturacaksam, CPLUSPLUS/Actors diye yazıyorum. İşlemler bittikten sonra ne oluşturduğum dosya var ne de oluşturduğum sınıf ortalıkta var. Daha sonra yeni sınıf oluştur deyip daha önce oluşturduğum sınıfın ismini yazdığımda bu isim kullanılmakta yazıyor. Unreal Engine var olduğu görünmeyen dosyam, windows gezgini ve Visual Studioda görünüyor. RESİM (DoorBase isimli sınıftan bahsediyorum)
Ara
Cevapla
#2
Sanırım yeni başlıyorsun. Biraz ilerleyene kadar yeni klasörler kullanmasan daha iyi olur. Tam olarak neler döndüğünü anladığında özel klasörler oluşturmaya başlarsın. Senin burda olan eklediğin sınıf projeye eklenmiş gibi duruyor. Ancak compile olamamış herhangi bir sebeple. Visual Studio da resimde göstermişsin yaptığın sınıf projede gözüküyor. Visual Studio da compile etmeyi denemeli ve orada başarılı oluyor mu olmuyorsa ne cevap veriyor bakmalısın. Bir daha yaptığında olmamasının sebebi de bu. Sınıfı projeye ekliyorsun ancak muhtemelen compile etmeden yeni bir tane eklemeye çalışıyorsun. Compile da ne sorun çıkıyor Visual Studio da görmek lazım. İlk verdiğin resimde bir tek o hata mesajı gözükmüyor (fatal error un devamı.).
Bir diğer husus dosya ismine CPLUSCPLUS gibi bir şey vermişsin. Aynen bu isimde bir macro olması lazım kodda. Böyle isimler verirken daha normal isimler vermek lazım. Sırf bu yüzden bile sorun çıkıyor olabilir. Hiç bir isim aklına gelmiyorsa MyActor falan de mesela. Visual Studio da compile ederken aşağıda çıkan hata mesajını görürsem belki tam olarak ne olduğunu anlayabilirim.
Ara
Cevapla
#3
Sorun farklı bir klasör seçmem. Eğer klasör seçmez ve direk bütün sınıfları bir tek klasörde toplarsam hata olmayacak. Ama oluşturduğum sınıfı gidip başka bir klasörde oluşturmaya kalkarsam o zaman hata veriyor. Mesela projemin ismi "deneme", yeni bir sınıf oluştururken deneme klasörünün içinde oluşturuyor. Ben gidip "deneme/actors" diye klasör belirtip, bu klasörün içerisinde sınıfı oluşturmasını istersem, evet bir klasör oluşturuyor visual studio ve windows gezgininde görünüyor ama unreal enginede görünmüyor. Eğer derlemeye çalışırsam, hata olarak "No Such File Or Directory" mesajını veriyor.
Ara
Cevapla
#4
Kısa video falan çeksen nerede hata yaptığını belki anlayabilirdim. Ancak aklıma şunlar geliyor. genereted.h her zaman son include olmalı onu biliyorsundur. Onda hata yapıyor olabilirsin. Include yolları doğru mu ona da bakmışsındır. Normalde herhangi bir sıkıntı olmaması lazım. Kesin yanlış bir şeyler oluyordur ama bu şekilde anlamam çok mümkün değil.
Ara
Cevapla
#5
YOUTUBE

Arkadaşlar, enginegider hocamın çözümüdür. Yeni oluşturduğumuz sınıfın CPP dosyasında, kütüphane kısmında aynı dizindeki dosyayı ekstra dizin adı ekleyerek aratmışız. Örnek olarak Çözüm linkine tıkladığınızda çıkan resime bakın, #include "Actors/MyActor1.h" yazıyor. Oradaki fazlalık olan "Actors/" kısmını çıkarıyoruz ve #include "MyActor1.h" olarak bırakıyoruz. Oluşturduğunuz class ın CPP dosyasının kütüphane ekleme kısmında kendi ".h" dosyasını farklı bir dizinde aratıyor. Benim örneğimde "Actors" isimli bir dosyada aratıyoruz. E haliyle bulamıyor. Bahsettiğim çözümü uyguladıktan sonra visual studio üzerinde projeyi derliyoruz. Sınıfı ilk oluşturduğumuzda unreal enginede görünmeyen klasör ve dosyalarımız, visual studio üzerinde derleme yaptıktan sonra ortaya çıkıyor. (Anlamayanlar için Discord id: Sidious#7218 )
Ara
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  C++ proje oluşturamıyorum! EnesTalha 5 1,464 29-08-2018, Saat: 21:26
Son Yorum: KralArsla10
Exclamation Sınıf oluşturamıyorum ZeroByte 2 1,790 18-02-2018, Saat: 14:05
Son Yorum: ZeroByte
Question c++ Proje Oluşturamıyorum nacarkaan 2 959 23-03-2017, Saat: 16:43
Son Yorum: nacarkaan

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Unreal Engine Türkiye

This forum is community driven and supported by voluntary community members. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.