Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACEMİ SORUSU Kameranın baktığı yönün işlenmesi
#1

Arkadaşlar bu tutorali bana açıklayacak birisi lazım. Benim amacım kameranın baktığı yönün işlenmesini istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

https://docs.unrealengine.com/en-us/Engi...ityCulling
Ara
Cevapla
#2
Sahnenize Pre-Computed Visibility Volume Ekliyorsunuz Tüm Sahnenize Scale Ediyorsunuz. Pre-Computed Visibility içinde kamera açınıza göre hesaplama yapılsın şeklinde bi seçenek var orayı seçiyorsunuz.Seçtikten sonra Build alıyorsunuz.Bu süre normal build sürenize göre biraz daha uzun sürebilir sahne büyüklüğüne göre değişiyor.Bittikten sonra tutorialdeki sonuca varabilirsiniz.
Cevapla
#3
Unreal Engine zaten bunu default olarak yapıyor. Bu tekniğin adına Frustum Culling deniliyor. Test etmek için Play yaptıktan sonra "freeze" komutu ile kontrol edebilirsiniz.
Özelden sorulan Unreal Engine soruları cevaplanmayacaktır.
Cevapla
#4
(09-04-2019, Saat: 23:47)Phyrexian Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Unreal Engine zaten bunu default olarak yapıyor. Bu tekniğin adına Frustum Culling deniliyor. Test etmek için Play yaptıktan sonra "freeze" komutu ile kontrol edebilirsiniz.

freeze komutunu nasıl yapacağım acaba?

(09-04-2019, Saat: 21:06)Fatalitech Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Sahnenize Pre-Computed Visibility Volume Ekliyorsunuz Tüm Sahnenize Scale Ediyorsunuz. Pre-Computed Visibility içinde kamera açınıza göre hesaplama yapılsın şeklinde bi seçenek var orayı seçiyorsunuz.Seçtikten sonra Build alıyorsunuz.Bu süre normal build sürenize göre biraz daha uzun sürebilir sahne büyüklüğüne göre değişiyor.Bittikten sonra tutorialdeki sonuca varabilirsiniz.

Dostum dediğini yaptım bütün haritayı scale ettim. Lakin kamera açısına göre hesaplama yapmayı göremedim. Ona benzeyen bi ''Spawn collision handling method'' vardı. Onu da ''Try Adjust If Possible But Dont Spawn If Colliding'' diye yaptım. Doğru mu?
Ara
Cevapla
#5
Phyrexian'ın da belirttiği gibi frustrum culling zaten otomatik olarak yapılıyor.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
#6
(14-04-2019, Saat: 17:36)Jacky Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Phyrexian'ın da belirttiği gibi frustrum culling zaten otomatik olarak yapılıyor.

Ama Ali Kubur reyis bana bir tutorial vermişti. Zaten otomatik olarak yapılıyorsa neden tutorial var?

(09-04-2019, Saat: 23:47)Phyrexian Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Unreal Engine zaten bunu default olarak yapıyor. Bu tekniğin adına Frustum Culling deniliyor. Test etmek için Play yaptıktan sonra "freeze" komutu ile kontrol edebilirsiniz.

freeze komutunu denedim maalesef olmadı. Halen herşeyi işlemeye devam ediyor.
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.