Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koşullu heal doldurma
#1
Merhaba sistemimde loldeki gibi baseye döndügün vakit can doldurma yapıyor. bunu  collesium box ın içine girdiginde yaptırıyorum. can dolduruyor fakat koşul olmadıgı için 1 kere dolduruyor 
can 100 degilse canı +5 arttır yaptırıyorum bunu nasıl 100 oluncaya kadar devam ettirebilirim

mx43wov.png
Ara
Cevapla
#2
Birdan fazla yöntemi var ama ben bu şekilde yapardım. Karaktere bir health component eklerdim ve timer lar kullanırdım. Resimreki sistemde birden fazla karakteri heal edebilecek şekilde düşündüm.f5q387g.jpg
Ara
Cevapla
#3
Oradaki mavi healing actor ü nerden çektiniz
Ara
Cevapla
#4
(28-11-2021, Saat: 12:24)kaandenizblkn Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Oradaki mavi healing actor ü nerden çektiniz


O bir varriable kendim actor array oluşturdum. Overlap olan aktörleri o array e ekliyorum. Overlaptan çıkanları siliyorum. Array oluşturmak için değişken eklediğinde yanındaki küçük renkli kutucuktan 9 tane küçük kareli olan şeye tıklıyorsun.
Ara
Cevapla
#5
Yapamadım yahu. c++ ile oturup yazsam daha kolay olurdu bu bu blueprint pratik ama kafam karıştı
Ara
Cevapla
#6
Alışırsan blueprint ile 5 kat daha hızlı yaparsın her şeyi. Yeni başladıysan komponentler biraz karmaşık gelebilir sana önerdiğim yöntem başlangıçtan bir tık ileri seviyesi için. 

Aşağıdaki yöntem alternatif komponentsiz bir yöntem. Bir  aktör overlap eventinde değişkene atanıyor. Sonra heal çağırılıyor. Heal değişken geçerli mi ona bakıyor ve heal veriyor. 2 saniye sonra heal fonsiyonu kendi kendini yeniden çağırıyor. Eğer aktör box dan çıkıp overlap end eventini çağırmadıysa bu döngü devam ediyor(canı 100 olana kadar). Eğer overlap bittiyse değişkeni null olarak atıyor. Bu sayede heal tekrar çağırdığında kendi kendini değişken not valid olarak dönüyor ve döngü kırılıyor. 

Bu yöntemle box içinde sadece 1 kişi heal olabilir. Bu yöntem buglara açık. Eğer boxun içine başka bir aktör girip çıkarsa heallenen aktör içinde kalsa dahi heal bozulur. Aktör bu box içindeyken canı 100 e ulaşıp döngü kırılınca hala box içindeyken canı azalırsa tekrar heal başlaması için boxtan çıkıp tekrar girmesi gerekir vs.
mee9ctw.png
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Unreal Engine Türkiye

This forum is community driven and supported by voluntary community members. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.