Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipulate: Sacrifice
#1

LLHwgg.jpg

Bir süredir 2 kişi geliştirdiğimiz Manipulate: Sacrifice isimli oyunumu tanıtmak istiyorum.

Hikaye ve oynanış hakkında kısa bir bilgi vermem gerekirse bir medyum olan Nermin, geçmişte yapmış olduğu birtakım hataları göz önünde bulundurur ve yeni doğan kızını kendi karanlık dünyasından uzakta mutlu bir yaşam sürmesi için yetimhaneye bırakır.

Yeni evli çift Koray ve Müge ise daha sonradan Şura ismini verdikleri bu çocuğu evlat edinir. Fakat Şura tuhaf davranışları olan asosyal bir çocuktur. Hatta hayali bir arkadaşı bile vardır. 10 yaşına geldiğinde ise beklenmedik bir şekilde ortadan kaybolur. Koray'ın asıl amacı kızının kayboluşunun ardındaki sır perdesini aralamaktır.

Oyunumuzda gizem, korku, dram temaları işleniyor. Oyundaki bütün modeller, kaplamalar, animasyonlar, müzikler, sesler bizim tarafımızdan yapılıyor. 

Tahmini olarak bir sorun çıkmazsa çıkışı 8 Ekim 2018 tarihinde düşünüyoruz. Bize destek olmak isteyenler ve ilgilenenler varsa aşağıdaki sosyal medya adreslerimizden bizi takip edebilir. Hepinize kolay gelsin, iyi çalışmalar...


Cevapla
#2
heycanla bekliyor olucağım başarılar
Ara
Cevapla
#3
(21-07-2018, Saat: 20:58)ahtek07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  heycanla bekliyor olucağım başarılar

Teşekkür ederim yorumunuz ve yardımlarınız için..
Cevapla
#4
Resimdeki erkek ve kadın karakter model mi? Öyleyse çok başarılı duruyor.  Başarılar!
Yarının korkusuyla bugünü nasıl yaşarsın?
Ara
Cevapla
#5
(21-07-2018, Saat: 23:35)theysfkaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Resimdeki erkek ve kadın karakter model mi? Öyleyse çok başarılı duruyor.  Başarılar!

Evet ana karakterimiz ve yardımcı bir karakter. Çok teşekkür ederim.
Cevapla
#6
(21-07-2018, Saat: 21:02)alpery Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  
(21-07-2018, Saat: 20:58)ahtek07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  heycanla bekliyor olucağım başarılar

Teşekkür ederim yorumunuz ve yardımlarınız için..

yardım ede bildiysem ne mutlu bana  Smile
Ara
Cevapla
#7
yGJOzy.jpg

Oyunumuzda yavaş yavaş sona yaklaşıyorken sizinle paylaşmak istedim.
2019 yılı bitmeden oyunumuzu inşallah yayınlamayı düşünüyoruz bir aksilik çıkmazsa. Oyunun %85 civarı bitmiş durumda.
Büyü sahnesinden görüntü ve soundtrack derlememizi sizlerle paylaşıyoruz. Fikirleriniz gelişmemizde önemli. 
İyi günler...


Cevapla
#8
Öncelikle başarılar dilerim kardeşim ama genel bi eleştiri yapmak istiyorum. Her UE4 öğrenenler neden hep korku oyunu yapıyor anlamış değilim. Bildiğim kadarıyla Korku oyunu yapmış Bağımsız türk oyun geliştiriciler var ama başarılı olduklarını en azından beklediğini alanları pek görmedim diyebilirim(Tabi bu basarısız olacaksınız demek değil). Bunu bile bile her ue4 öğrenen kesin bi korku oyunu işine giriyo veya heves ediyo. Farklı tarzda oyunlar neden yapılmıyor? belki biraz fazla çaba, emek ve zaman istiyor olabilir ama biraz hayal gücüyle basit veya çok uğraş gerektirmeyecek oyunlar da yapılabilir önemli olan farkli bişeyler ortaya koyabilmek diye düşünüyorum. 
Başarılar diliyorum.
Ara
Cevapla
#9
(11-09-2019, Saat: 12:37)MR Studio Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Öncelikle başarılar dilerim kardeşim ama genel bi eleştiri yapmak istiyorum. Her UE4 öğrenenler neden hep korku oyunu yapıyor anlamış değilim. Bildiğim kadarıyla Korku oyunu yapmış Bağımsız türk oyun geliştiriciler var ama başarılı olduklarını en azından beklediğini alanları pek görmedim diyebilirim(Tabi bu basarısız olacaksınız demek değil). Bunu bile bile her ue4 öğrenen kesin bi korku oyunu işine giriyo veya heves ediyo. Farklı tarzda oyunlar neden yapılmıyor? belki biraz fazla çaba, emek ve zaman istiyor olabilir ama biraz hayal gücüyle basit veya çok uğraş gerektirmeyecek oyunlar da yapılabilir önemli olan farkli bişeyler ortaya koyabilmek diye düşünüyorum. 
Başarılar diliyorum.

Aslında oyun tamamen korku türünde değil ama korku türü de işleniyor. Bu oyunu UE4 programını yeni öğrenmeye başladığımızda yapmaya başladık ve iptal etmek istemedik. Aklımızda farklı bir türde var ve oyun fikir olarak tasarlandı fakat bunun için yeterli ekipmanımız ve ekibimiz yok. Oyunu 2 kişi yapıyoruz tamamen her şeyi ile birlikte. Bu oyunu desteksiz neler yapabildiğimizi ve yapabileceğimizi göstermek amacı ile yaptık. Hiçbir şey yapmayıp oturduğumuz yerde beklemektense, en azından yapabildiğimiz bir proje ile kendimizi görmek ve göstermek istedik. 

Söylediğiniz mantıkta düşünürsek zaten başarabilen bir insan korku türünü de, diğer türleri de yapsa başaracaktır. Korku/gerilim sevmeyenler Hideo Kojima gibi bir yapımcıya neden korku/gerilim oyunu çıkartıyorsun başka oyun türü yap demiyorsa, hiçbir bağımsız yapımcıya da dememeli bence. Sonuç olarak zorla al ve oyna gibi bir baskı yok. Eğer piyasada bir yer edinmek istiyorsan bir yerden başlaman gerekiyor. Ve bence korku oyunu yapımı basit değil, sadece basit korku oyunları çıkardıkları için bu düşünce insanların kafasında oluştu. Tür ne olursa olsun oynanışı iyi işlediğimiz sürece başarırız ve bu uğraş, zaman ve proje çıkartmayı gerektirir. O yüzden türe göre değilde, oyuna göre yargılamak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler.
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.