Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Materyalleri saklamak
#1

Merhaba arkadaşlar.Sorum şudur;her proje açtığımda oluşturduğum materyaller diğer projede kalıyor.Her proje için tekrar materyal yapılmıyordur sanırım.Önceki materyaller nerede ve klasörden kopyala yapıştır'la alınamıyor mu?Ben elimdeki texture'lerden oluşturduğum bir materyal arşivi oluşturmak istiyorum.Bu arşivi projenin materyal bölümüne kolayca aktarıp orada kullanmalıyım.Bunun bir çözümü vardır,herkes her proje için her seferinde yeni materyal oluşturmuyordur sanırım.Bunu nasıl yaparım?
Diğer sorum;texture'den materyal oluşturduktan sonra bu texture'ler ile materyalin bağı bitiyor mu? Yoksa texture silinince materyalin içi de boşalıyor mu?Teşekkür ederim.
Ara
Cevapla
#2
Merhabalar, istediğiniz Materialleri migrate ile başka projelere aktarabilirsiniz. Migrating Assets . Textureler referans olarak kalıyor silerseniz texture bulamayacaktır ve doğal olarak hata verecektir.
Ara
Cevapla
#3
Teşekkür ederim.Bu işlem ile materyali taşırken texture'ler de beraberinde gelecek mi ,yoksa onları da ayrıca aynı işlemle almalı mıyım?Ya da onları almaya gerek yok mu?
Ara
Cevapla
#4
Göndermek istediğiniz materialleri seçip sağ tıklayıp Migrate dediğiniz zaman textureler ile beraber gönderecektir.
Ara
Cevapla
#5
Çok teşekkür ederim ilginize.Sayenizde bir sıkıntımdan kurtuldum.
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.