Unreal Engine Türkiye | Topluluk - Üye Kayıt Sözleşmesi

Foruma yeni katılmış kullanıcılar, ilk olarak forum kurallarını okumalıdır.

Forum kuralları ana sayfa ve yeni konu açma gibi önemli noktalarda sık sık hatırlatıldığından; her kullanıcının forum kurallarını okuduğu kabul edilir, her kullanıcı bu kurallardan sorumlu tutulur.

Unreal Engine Türkiye, tartışmasız olarak yardım amacı taşıyan bir forumdur. Kullanıcı ve yöneticiler profesyonelliğini üst seviyede tutmalı, diğer kullanıcılara ve yöneticilere saygılı olmalıdır.

Telif haklarını ihlâl eden içerikler* yasaktır.

İstenmeyen(spam) ve tekrar eden(flood) içerikler oluşturmak yasaktır.

Kullanıcı adı olarak; gerçek isimler ya da forum kurallarına aykırı olmayan herhangi bir takma isim seçilebilir.

Küfür, hakaret, ırkçılık, tehdit, taciz, cinsellik, cinsiyetçilik, inanç ayrımcılığı ve nefret suçu içeren içerikler, kime ve neye karşı yapılmış olursa olsun yasaktır.

Özellikle konu başlıklarında “lütfen”, “yardım”, “acil”, “yapamıyorum”, “hata alıyorum”…vb gibi kelimeler kullanılmamalıdır.

Konu başlıklarında mümkünse ifade edilmek isteneni özetleyen, okunduğunda sorunun ne olduğunu anlatabilen kısa bir başlık seçilmelidir.

Konu başlıklarında ve yazılarda tüm yazı büyük puntolarla yazılmamalıdır.

Dil kullanımına özen gösterilmelidir.

Sık ve gereksiz biçimlendirmeler(yazı tipi, boyutu, rengi) yapılmamalıdır. Forum, kullanıcı isteğine bağlı olarak değiştirilebilen temalara sahiptir. Yazı içeriklerinin çoğunlukla tema tarafından biçimlendirilmesine izin verilmelidir. Koyu seçilen bir font rengi, koyu; açık seçilen bir font rengi, açık arka planlı temalar üzerinde gözükmemektedir. Gerekli yerlerde kullanılacak renklendirmeler de çok koyu ya da çok açık renklerden oluşmamalıdır.

Kayıt esnasında size kullanıcı adınızı seçme özgürlüğü verilmektedir.Tabi cinsellik ve-veya argo içeren isim-ler olmamak şartıyla. Ardından kayıt ettiğiniz hesap ile ilgili, şifrenizi yöneticiler dahil kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz (yasa ve güvenlik sebepleri). Bunun yanında başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz karışık ve özel şifreler kullanmanızdır.

Açılan konuların ilgili bölümde olmasına dikkat edilmelidir. Forum kategorileri, konu başlıkları, yazılar ve sorulan sorularla hiçbir ilgisi bulunmayan içerikler oluşturulmamalıdır. Forum içerisinde Geyik ve Sohbet alanı mevcuttur. Bu alan haricinde sohbet edilmemeli ve geyik yapılmamalıdır.

Konularda bahsedilen sorunlar anlaşılabilir olmalıdır.

Konularda bahsedilen sorunlar anlaşılabilir olmalıdır.

Güvenlik

Tüm kötü amaçlı(malware) içerikler yasaktır.

Forum yetkilileri dâhil hiç kimseyle kişisel bilgiler ve parolalar paylaşılmamalıdır. Bu türden bilgilerin paylaşılmasını isteyen yöneticiler şikâyet edilmelidir.

Ödül ve Cezalar

Her kullanıcı ve/veya yönetici, uygun olmak şartı ile istediği her kullanıcı ve/veya yöneticiyi REP puanı ile ödüllendirebilir ya da cezalandırabilir. Negatif ya da pozitif REP puanlarının uygunsuz olduğu düşünülerse forum yöneticilerine bildirilmelidir, ancak; şikâyet edilen REP puanı ile ilgili içeriğin(mesaj), şikâyet tarihinden sonra değiştirilmemiş olması gerekir. Ayrıca uygunsuz şikâyeti alınan REP puanı belirli bir içerik için verilmemişse ve ikna edici bir açıklamaya sahip değilse kaldırılır.

REP puanı -10 altında olan kullanıcıların puan gerekçeleri incelenip uygun görüldüğü takdirde forumdan uzaklaştırılacaktır.

Diğer

Takım arkadaşı arayan kullanıcılar bu bağlantıdaki kurallara uymalıdır.

Sistem gereksinimleri ile ilgili sorular bu başlık altından sorulmalıdır.

Forum üzerinde herkese açık sorular sorulmalı, kişiye özel sorular ve özel mesajlar soru sorma amaçlı kullanılmamalıdır. Bu konudaki ayrıntılar bu bağlantıdan incelenebilir.

[*]İçerik sözcüğü, tüm yazılar, yazı ekleri, paylaşımlar, görseller, bağlantılar, kullanıcı adları ve uygulamaları kapsar.Unreal Engine Türkiye

This forum is community driven and supported by voluntary community members. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.