Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Para Kazanma ve Harcama Sistemi Sorunu
#1
Question 
Unreal Engine 4'te mobil platformlar için bir proje yapmaya başladım, bir çok şeyi hallettim ama para sistemi konusunda takıldım. İnternette detaylı şekilde araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Videolarda gösterilenlerin aynısını yapmama rağmen çalışmıyor; burada anlatması zor olan bir konu olduğu için yardımcı olmak isteyen arkadaşlar ÖM'den yazarsa sevinirim. 5sVkbFg
Ara
Cevapla
#2
Dostum burada anlatmayla anlayamassın eyer fazla bilgin yoksa... Videolaraı anlamaya çalışarak yapmaya çalış... Bu link serisini izle sana yardımcı olacaktır.(https://www.youtube.com/watch?v=ttj9XF44D0Q)
By Zoraki
Ara
Cevapla
#3
Merhaba, bahsettiğiniz konu aslında anlatması gerçekten uzun olan bir ve bir o kadar da zor bir konudur. Ama işin ayrıcalıklı yanı da zorluğu ve uzun sürme kısmı senin seçeceğin sisteme bağlıdır. Baya ayrıntılı bir para sistemi yapanlar var, daha normal para sistemi de mümkündür. Ben bunları anlatmam çoğu kişide anlatmayacaktır, üstte belirttiğim sebeplerden dolayı. Ben kısaca elimden geldiği kadar mantığına değinmeye çalışacağım umarım yararlı olur.(zaten unreal bilginiz yeterli derecedeyse demek istediğimi kolayca kavrayabilirsiniz) Örnek :Burada ki linkte TP karakter ve coin bağlamı anlatılıyor oyuncu o paraya dokunduğu zaman solda belirttiği hesap değerine 1 olarak geçiyor sanırım işlem yapmıyor yapsaydı tekrar aldığında 2 olarak gözükebilirdi bu da basit olarak toplama işlemi oluyor, hesabı katlama işlemi de görülebilir bu yapacağın sistemine bağlı olarak kalır (buna kısaca para değeri diyebiliriz ve ya sınırlamada olabilir). Diğer olay ise o aldığın paralar kaybolmamalı bi kayıt, hafıza, yada defter türü bir sistem olmalı topladığım para 25 coin di bunu bahsettiğimiz hesap tarafında kayıtta tutmalıyız yeni bölüme geçtiğinde o para kaldığı kısımdan devam etmeli ve bu kısımda paraya + işlem mi yoksa x katlama işlem mi yapılacak bunu da kodlamada uygulaman gerekir, tabi bu parayı harcama olarak değerlendirirsek belirttiğin ürünlere bu hesap fiyatı altından rakam girmelisin ve elimde bulunan para ile alırım (yani oyuncunun elinde 25 coin varsa bunu alabilir kendi envanterine yada başka konuma) anlayacağın, devam edersek daha da uzayabilir ama en basit bu şekilde para sistemi yapma yolunda ilerlersin. Senin istediğin sisteme dair bir bilgim yok belirtmediğin için detaylı olarak, olsa bile o sistemi sana anlatmam çok zor olurdu ve de doğru olmazdı, burada önemli olan tek kısım senin sisteme harcayacağın zamandır ki o en değerli şeydir şu sıralar kimsenin elinde olmuyor. Sormak istediğin başka bir şey olursa tekrar sorabilirsin elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız. İyi forumlar dilerim ve kolay gelsin size.
Ara
Cevapla
#4
(16-08-2019, Saat: 18:03)zoraki Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Dostum burada anlatmayla anlayamassın eyer fazla bilgin yoksa... Videolaraı anlamaya çalışarak yapmaya çalış... Bu link serisini izle sana yardımcı olacaktır.(https://www.youtube.com/watch?v=ttj9XF44D0Q)

Tamam hocam, teşekkürler.

(17-08-2019, Saat: 13:25)KralArsla10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Merhaba, bahsettiğiniz konu aslında anlatması gerçekten uzun olan bir ve bir o kadar da zor bir konudur. Ama işin ayrıcalıklı yanı da zorluğu ve uzun sürme kısmı senin seçeceğin sisteme bağlıdır. Baya ayrıntılı bir para sistemi yapanlar var, daha normal para sistemi de mümkündür. Ben bunları anlatmam çoğu kişide anlatmayacaktır, üstte belirttiğim sebeplerden dolayı. Ben kısaca elimden geldiği kadar mantığına değinmeye çalışacağım umarım yararlı olur.(zaten unreal bilginiz yeterli derecedeyse demek istediğimi kolayca kavrayabilirsiniz) Örnek :Burada ki linkte TP karakter ve coin bağlamı anlatılıyor oyuncu o paraya dokunduğu zaman solda belirttiği hesap değerine 1 olarak geçiyor sanırım işlem yapmıyor yapsaydı tekrar aldığında 2 olarak gözükebilirdi bu da basit olarak toplama işlemi oluyor, hesabı katlama işlemi de görülebilir bu yapacağın sistemine bağlı olarak kalır (buna kısaca para değeri diyebiliriz ve ya sınırlamada olabilir). Diğer olay ise o aldığın paralar kaybolmamalı bi kayıt, hafıza, yada defter türü bir sistem olmalı topladığım para 25 coin di bunu bahsettiğimiz hesap tarafında kayıtta tutmalıyız yeni bölüme geçtiğinde o para kaldığı kısımdan devam etmeli ve bu kısımda paraya + işlem mi yoksa x katlama işlem mi yapılacak bunu da kodlamada uygulaman gerekir, tabi bu parayı harcama olarak değerlendirirsek belirttiğin ürünlere bu hesap fiyatı altından rakam girmelisin ve elimde bulunan para ile alırım (yani oyuncunun elinde 25 coin varsa bunu alabilir kendi envanterine yada başka konuma) anlayacağın, devam edersek daha da uzayabilir ama en basit bu şekilde para sistemi yapma yolunda ilerlersin. Senin istediğin sisteme dair bir bilgim yok belirtmediğin için detaylı olarak, olsa bile o sistemi sana anlatmam çok zor olurdu ve de doğru olmazdı, burada önemli olan tek kısım senin sisteme harcayacağın zamandır ki o en değerli şeydir şu sıralar kimsenin elinde olmuyor. Sormak istediğin başka bir şey olursa tekrar sorabilirsin elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız. İyi forumlar dilerim ve kolay gelsin size.
Çok teşekkür ederim, iyi forumlar.
Ara
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2 Game İnstance Birleştirme Sorunu Psgor 2 194 19-11-2019, Saat: 19:25
Son Yorum: Khubur
  To Upper özel karakter sorunu okka33 0 165 30-09-2019, Saat: 21:52
Son Yorum: okka33
Question [ACEMİ SORUSU] Mobil Widget Glew etkisi sorunu huso 0 180 09-08-2019, Saat: 02:17
Son Yorum: huso
  [ÇÖZÜLDÜ) Unreal engine donma sorunu ks5454 2 545 27-03-2019, Saat: 16:23
Son Yorum: ks5454
  Ve (and) Oprearatörü ile şart sorunu huso 7 545 12-02-2019, Saat: 06:51
Son Yorum: Khubur
  [ACEMİ SORUSU] Unreal Engine Tab sorunu Lilime'S Stone 1 415 22-01-2019, Saat: 14:01
Son Yorum: Khubur
  Ekran sorunu Nkhan35 5 636 11-01-2019, Saat: 17:21
Son Yorum: Mr.jack
  Ses Kontrol Sistemi? Joseph_Micheal 4 472 07-01-2019, Saat: 23:30
Son Yorum: Joseph_Micheal
  [ACEMİ SORUSU] Render Sonrası Gölge Sorunu ululemr 4 620 03-01-2019, Saat: 16:07
Son Yorum: ululemr
  Actor Begin Overlap Sorunu Airland 0 386 19-11-2018, Saat: 14:46
Son Yorum: Airland

Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.