Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simülasyon oyununu renklendirmek
#1
Merhaba arkadaşlar. 

Bir simülasyon oyunu üzerinde çalışıyorum. Karakterin bir saat dükkanı var ve buradan gelen müşterilere saat satıp para ve xp puanı kazanıyor. Bu mekanikleri ayarlayabildim. 

Çok güzel. 

Peki sonra? Standart olarak simülasyon oyunları maalesef bir süre sonra hep aynı şeyi yapmaktan ötürü bir kısır döngüye giriyor. Elbette bu benim projem içinde geçerli şu anda. Ben oyuncunun bu kısır döngüye girmesini istemiyorum. Sizce bu tarz bir simülasyon oyununa başka hangi mekanikleri eklemek mantıklı ve ilgi çekici olurdu (aksiyonsuz ve realiteye uygun olarak) ? 

Ben bunu baya düşündüm ve aklıma işte saat dolapları koyma, saatleri raflara dizme vb. mekanikler geldi. Hadi ayarladık bunları diyelim. Bir simülasyon oyununu satın almak isteyen bir kişiyi hangi mekaniklerle teşvik edebilirim? Bu konuda fikir verebilir misiniz?

Yani aslında simülasyon oyuncuları bir simülasyon oyunundan ne isterler kısaca bunu soruyorum Big Grin. (PC için arkadaşlar).
Ara
Cevapla
#2
Benim şahsi fikrim, oyuncunun sürekli büyümesidir. Örnek veriyorum alım satım yaptıkça daha çok kar bırakacak markalı ürünleri satabilecek örnek veriyorum 10 seviyeye ulaştığında daha büyük markaların saatlerini satabilecek ve daha büyük bir dükkana geçip eleman çalıştırabilir.
Ara
Cevapla
#3
Cevap için çok teşekkürler hocam. 

Eleman çalıştırmak aklıma geldi ama daha önceki sorduğum sorulardan acemi olduğumu anlıyorsunuzdur. Olmadı teknik destek alırım. Gerçekten güzel fikir Smile

Oyuncunun büyümesi bahsettiğiniz şeyler üzerine çalışacağım ancak yine kısır döngüye girecek gibi. Yani Ortalama 2-3 saatlik bir oynanış sunacak diye korkuyorum. Benim istediğim şey oyuncu oyuna başlasın ve nihai noktası 20-25 saat olsun. En azından başlangıç için. Sonra güncellemelerle yeni maplar vb. şeyler ekleyebilirim. Ancak şu anda oyunu alıp götürecek ciddi bir şeylere ihtiyacım var. Hem simülasyon olmalı (yani işte dükkan al sat işleri) hem de başka bir şeyler yaparak sürdürmeli oyunu. Tabi bunları yaparken çok fazla zevk alınmalı, kafa dağıtılmalı vb.
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Unreal Engine Türkiye

This forum is community driven and supported by voluntary community members. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.