Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ticari Çalışma
#1
Benim için daha erken ama yanlış anlamayın sırf meraktan soruyorum. Forumda çok yardımcı olunuyor, yani ue'yi çözmüş adamlar var. Peki içimizde bir oyun şirketinde çalışan, piyasaya oyun sürmüş olan, ya da herhangi bir şekilde bundan para kazanan var mı? (Eğitim videoları hariç) Cevapları bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Ara
Cevapla
#2
Var.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
#3
(15-09-2018, Saat: 15:39)Jacky Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Var.

Burası özel mi? Herkese açık konu açtığımı zannediyordum. Kusura bakmayın.
Ara
Cevapla
#4
Var mı diye sordunuz ben de cevap verdim. Bu kişilerden birisi benim, başka kullanıcılar da var ama diğer arkadaşlar adına konuşamam.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
#5
(15-09-2018, Saat: 19:07)Jacky Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Var mı diye sordunuz ben de cevap verdim. Bu kişilerden birisi benim, başka kullanıcılar da var ama diğer arkadaşlar adına konuşamam.

Benim anlayışsızlığım kusura bakmayın...
Ara
Cevapla
#6
en azından net gelir söylenmesede şu aşamalardan geçtik diye bilgilendirme yapılabilirdi öğretici olması açısından
Ara
Cevapla
#7
(16-09-2018, Saat: 01:04)caqri9162 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  en azından net gelir söylenmesede şu aşamalardan geçtik diye bilgilendirme yapılabilirdi öğretici olması açısından

Biran önce öğrenmeye başlayın. Kendinize bir alan belirleyin(level tasarımı, programlama, modelleme, vs.) ve onun üzerine yoğunlaşın. Henüz belirleyemediyseniz kendinize küçük bir proje seçin(mesela varolan bir oyun veya oyun mekaniğinin yeniden yapılması) bunun yapım aşamasında kendinizi geliştirip alanınızı belirleyin. Yaptıklarınızdan bir portfolyo oluşturun ve bunları gerek burada gerek diğer topluluklarda paylaşın, bunlarla birlikte bilgi paylaşımında da bulunun. Diğer kullanıcılar ve potansiyel işverenler sizden haberdar olsun.

Oyun stüdyosu veya herhangi bir proje üstünde çalışmak yerine Marketplace için ürün geliştirip satarak da gelir elde edebilirsiniz.

Tabi her halukarda kısa vadede gelir elde edip zengin olmayı beklemeyin. Oyun motoruyla uğraşmak oyun oynamak kadar zevkli bir iş olsa da oynamak kadar kolay değil. Kim ne gelir elde etmiş, bu işte para var mı gibi şeylere kafayı takarsanız büyük ihtimal yanlış sektöre giriş yapıyorsunuz.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.