Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Türk yapımı Knight Online MMORPG ( PROJE ve EKİP Hakkında)
#1
Yeni Türk yapımı Knight Online MMORPG ( PROJE ve EKİP Hakkında)

Arkadaşlar Merhaba ,
Forumda yeniyim. Yıllardır Oynadık birşey elde edemedik. 1 Aydır sırf araştırma yapıyorum kafamda bir proje var sizlerle paylaşmak istedim. Olurmu yapılablirmi neden yapılmasın iyi yada kötü saçma yada gerçekçi yorumlarınız benim için çok önemli. Ya Ekip kurup başlayacağım. Yada bu sevdadan vazgeçeceğim. Yorumlarınız için Şimdiden Teşekkür ederim.

ADI : Knight Online New  ( Yeni Türk yapımı Knight Online )
OYUN TÜRÜ : Ücretsiz 3D Türkçe MMORPG Oyunu
OYUN MOTORU : Unreal Engine 4
YAZILIM : C++
KULLANILACAK PROGRAMLAR : Photosop , 3Ds Max, Autodestk Maya veya ücretsiz Animasyon programı
KULLANILACAK LINKLER ;
Textureler : https://www.textures.com/ vb. ücretsiz
3D Modeller : http://www.turbosquid.com/ - http://tf3dm.com/ - http://archive3d.net/
Sesler : http://freesound.org/ - Autocity progrmaı
Mixamo Fuse: Bedava Model sitesi programı ,
OYUN DATABASE : SQL
HİKAYE: Hazır. Knight Online Hikayesi 2 Irkın Kapışması. Human – Orc ,  PK Sistemi , Pazar Sistemi , İnventory Sistemi , Skiller , yetenekler , Karakterler ,  Klanlar , national Point Rank sistemi , Level Sistemi
HARİTALAR : 1-Karakter Oluşturma Ekranı , 2-Topluluk Alanı ( Pazar vs.) 3- Orc Alanı , 4- Human Alanı , 5- PK Alanı ( Colony Zone ) , 6-Death match Etkinlik alanı , 7-Zengin Kale Haritasi ( Castle Siege War) , 8- Boss Dünyası ( Eslant)
KARAKTERLER : Normal Knight Karakterleri. Warrior , Rogue , Mage , Priest
YETENEKLER: Warrior( Savaşcı) , Warrior (Tank), Rogue(Assasian), Rogue (Okçu) Mage (Ateş,Buz,Elektrik) , Priest ( healer , Buffer, Rezzer)
ÖZELLİKLER : HP , MP , DEX , STR , İNT , AGİ , gibi Yetenekler Seçeceği joba göre vericek oyuncular
ALGORİTMA : Level Sınırlaması olacak , Level atlarıkca Özellik verilecek. Örnek her levelda 5 özellik verilebilecek karaktere. Özellik verdikçe karakter güçlenecek. Ayrıca Yetenek verilecek level atlatıkca Büyüler skiller ortaya çıkacak. Bunlar karakterin gücünü etkileyecek.
İTEMLER: Her joba level 1 level 2 level 3 seviye itemler aralarındada seviye farkları şeklinde. Aynı derecede Silahlar ( Kılıç,balta,Mızrak,Asa,Bıçak vs..)
PREMIUM Sistemi : Oyunda Premium sistemi sayesinde para kazanma yöntemi veya farklı metodlar getirilecek. Diğre oyuncuların üstünde olunmayacak şekilde Görsel vs. Kolaylık gibi.
MANTIK : Günümüzdeki ve eski 1299 versiyonlardaki Knight Online ruhunu yeniden yaşatmak. Ama grafikler Çok iyi derecede olacak Bazı youtubede Speed tarzında haritalar yapıyorlar o tarz görsellikler olacak. Kahramanların belirli seçme özellikleri olacak. Elbiseler İtemler vs. Kısaca Eski Ruh Türk yapımı MMORPG ile canlanacak. Oyun Dünyaya açılacak. Gerekirse Steam üzerinden oynanabilecek.Heryere reklam verilecek. Türkiyedeki Tüm İnt. Cafelere Broşür dağıtılacak.Oyun Knight Görselleri gibi değil daha çok gerçekçi oyunlara yakın olacak görsel iyi olacak. Animasyonlar iyi olacak örnek Stun yiyen birisi üstünde Stun gibi bişi çıkacak ( Dotadaki gibi)
Bu tarz bir Oyun yapmak tutarmı bilmem ama Türkiyede reklamlarla tutacağına inanıyorum.
Böyle bir oyunu yapmak için 20 kişilik bir ekip kursak. Herşeyden Biraz biraz anlayan Örnek Phosotosopcu , Sesci , unreal engine4 , 3dmax , animasyoncu gibi farklı kişilerde olabilir. Hiç bilmiyorlarda olabilir. Böyle bir ekip kurup amacım. 20 kişi Herkese bir görev verilecek. Örneğin siz 2 niz Unreal öğreneceksiniz siz 2niz 3dmax öğreneceksiniz ve en sonunda oyun yapımına başlanılacak.

Örnek;
Ekip Kuruldu / Herkes araştırmalarını yaptı ilgili branşı(Örneğin sen 3dmaxcısın) 2 3 ay günde 2 şer 1 er saat ile nasıl kullanılır program öğrendi az çok. Sonrasında Proje konuşuldu istenilen şeyler anlatıldı. / Sonrasında çalışmalara başlandı. Ekipdeki Kim ne kadar vakit ayırabilirse ister günde 2 saat ayır ister 1 hafta ayırma hafta sonu 4 5 saat bak ikişer gün sana kalmış Ama ekipdeki çalışacaklar ne kadar çok vakit ayırırsa okadar güzel şeyler ortaya çıkacaktır.
Ekip Planlaması yapılacak Kaç tane UE ci kaç 3dmaxcı animasyoncu sesçi vs phostopcu belirlenecek. Ana görsel maddeler çıkartılacak. Harita paylaşımları yapılacak 8 adet harita olacak yukarda belirttim.
Hepsini geçtim bunları birleştirdik diyelim ama 1 senede ama 2 senede. Hobi amaçlı ilk etapda bişiler ortaya çıkarmak. Sonrasında Ekip ile ortak şirket kurup Şirket gibi görev dağılımı belirleyip gelecek kazanacğaımız paranın %50 sini şirkete yatırıp geri kalan %50 lik kısmı ise %2.5 şeklinde herkese maaş gibi düşünebiliriz. Sadece bir teori neden gerçek olmasın ?
Korkularım . Böyle bir şey yapılabilir mi ? Knight online SQL Database üzerinden C+mı C++ mı  ne kullanmış sanırım ama oyun motoru nedir bilemem ama grafikleri çok kötü. Biz bunu unreal engile ile uyarlayabilirmiyiz. Otururmu sistem ?
 
Sonrasında Patchler güncellemeler sürekli  vs.
Ayrıca bir sorum olucak. Oyunda Güvenlik sistemi ile ilgili. Unreal Engine4 açıkmıdır kolay hile yapılabilinir mi yazılımla ? Bunların önüne nasıl geçilecek. Gerekirse Bununla ilgili kişileri ilerde ekibe katmak.
Şunuda söyleyeceğim. Ben Oyun hiç yapmadım Program hiç yazmadım. Excel Macro yazabiliyorum ve Makine tasarımcısıyım yaptığım makinalar 1trilyon kadar fiyat ‘a satılıyor  ama özel şirkette maaş ile çalışan bir işçiyim sonuçta. 3D Cad ilede modeller yapabilirim Solidworks kullanıyorum çok iyi derecede. O yüzden Programlara biraz hakimim. After Effects  , Sony vegas pro gibi konulardada ilgiliyim. Kendi Farkli bir konu ile ilgilide wordpress tabanlı bir websitem mevcut.
Ara
Cevapla
#2
Hevesinizi kırmak istemem ama çok uçuk fikirler bunlar. Knight Online gibi bir MMO oyunu Unreal Engine 4'de yapmak yıllar alacaktır dolayısıyla gönüllü şekilde ilerleyecek bir proje değil.
Ara
Cevapla
#3
Ozan'ın söylediklerine ek olarak;

Alıntı:Ben Oyun hiç yapmadım Program hiç yazmadım.
demişsiniz. Bence ufak tefek projelerle başlayıp kendiniz olaya biraz da olsa hakim olun bence. Böylece yapılıp yapılamayacağını da daha iyi anlamış olursunuz.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
#4
Gördüğüm herkes ufak tefek oyunlar yaparak başlıyorlar ama sonucunda hiç birşey çıkaramamışlar araştırmalarımda.
Takip ettim kimsenin elle tutulur gözle görülür bir oyunu yok. Hep başlıyorlar ufak çaplı bişi çıkartıp bırakıyorlar. Onun yerine 1 senede çıkarmak yerine 2 senede çıksın hepsinin birleşimi ile neden güzel bir bütün çıkmasın ortayA?

Adamlar 2002 yılında yapmış 16 sene olmuş

(01-03-2018, Saat: 15:33)[UETR]Ozzy Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Hevesinizi kırmak istemem ama çok uçuk fikirler bunlar. Knight Online gibi bir MMO oyunu Unreal Engine 4'de yapmak yıllar alacaktır dolayısıyla gönüllü şekilde ilerleyecek bir proje değil.

Peki bu Knight Online 2002 Yılında hangi programla yazılmış olabilir ? Grafikleri çok kötü
Ara
Cevapla
#5
Bir yerden sonra bırakıyorlarsa demek ki ya daha fazlasını yapmaya güçleri olmadığını anladılar ya da oyun yapmak hayal ettikleri gibi çıkmadı demek ki. 1 senede adam gibi bağımsız single player oyun çıkartmak bile mucize iken yukarda bahsettiğiniz oyunu tek başınıza veya işe yeni başlamış 3-4 kişi ile 2 senede çıkartmak mucize ötesi olur.
Bıraz daha gerçekçilik isterseniz oyun yapımı konusunda hiçbir tecrübesi olmayan bir kişinin projesine(bir de MMORPG...) işi bilen kimse yanaşmaz.
Özelden sorulan UE4 soruları cevaplanmayacaktır...
Cevapla
#6
(01-03-2018, Saat: 17:01)[UETR]Jacky Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Bir yerden sonra bırakıyorlarsa demek ki ya daha fazlasını yapmaya güçleri olmadığını anladılar ya da oyun yapmak hayal ettikleri gibi çıkmadı demek ki. 1 senede adam gibi bağımsız single player oyun çıkartmak bile mucize iken yukarda bahsettiğiniz oyunu tek başınıza veya işe yeni başlamış 3-4 kişi ile 2 senede çıkartmak mucize ötesi olur.
Bıraz daha gerçekçilik isterseniz oyun yapımı konusunda hiçbir tecrübesi olmayan bir kişinin projesine(bir de MMORPG...) işi bilen kimse yanaşmaz.

Yorumların için teşekkür ederim Evet gerçekten çok zor fikirleriniz konusunda bende en azından başlamadan vazgeçerim bu sevdedan gerekirse.
Ayrıca Knight Onlinenin şuanda oyunu var halka açık şekilde türk serverları var ordaki grafikleri haritaları değiştiremezmiyiz ? aynı mantıkdan gitsek
Ara
Cevapla
#7
Ayrıca telif sorunu da olabilir. Çok geniş kapsamlı bilgim yok fakat bu sorun yaratabilir.
Ara
Cevapla
 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni online FPS oyunu için takım arkadaşı arıyorum (Ücretli) Hyuga 2 1,072 10-07-2018, Saat: 18:33
Son Yorum: Bilalcndn
  Dahil olmak için proje arıyorum (Ücretli) boranztrk 2 798 10-05-2018, Saat: 01:48
Son Yorum: Hyuga
  BluePrint & C++ Bilen veya Geliştirmek İsteyen UE4 Ekip arkadaşları. Burcing 1 183 22-04-2018, Saat: 00:42
Son Yorum: Ozzy
Star Cook Simulator projesi için ekibimize yeni geliştiriciler arıyoruz. Khubur 20 1,901 23-01-2018, Saat: 03:12
Son Yorum: Khubur
  Ekip Arıyorum doganaydin 1 540 20-01-2018, Saat: 14:03
Son Yorum: Kgamer
  Fps-Survival-Rpg Şirket destekli projemize ekip arkadaşı arıyoruz Heda 0 367 01-11-2017, Saat: 03:22
Son Yorum: Heda
Video Animasyon Film Ekip Arkadaşları Arıyoruz anidvafilm 0 357 01-06-2017, Saat: 17:47
Son Yorum: anidvafilm
Lightbulb MMOTPS Projemize ekip arkadaşları arıyoruz saciddd 14 996 14-05-2017, Saat: 21:31
Son Yorum: Matfax
  Ekip Arıyorum ahmetr 0 284 03-05-2017, Saat: 17:08
Son Yorum: ahmetr
  VR'a uygun çalışma hazırlayabilecek ekip arkadaşları aranıyor! mustafasahinfb 0 260 21-04-2017, Saat: 15:15
Son Yorum: mustafasahinfb

Hızlı Menü:


Unreal Engine Türkiye

This forum is only for fans and support. It has nothing to do with Epic Games.

Bu site sadece fan ve destek amaçlıdır. Epic Games ile bir ilgisi yoktur.