colosuss

Yeni üye
27 Nis 2015
47
0
0
(61) Trabzon
deferred decals kullanmak istiyor videoları izledim yapılanların aynısını yaptım fakat materiali deferred decals içine koyunca kareli bölüm gidiyor hiç bir şey görünmüyor. Bunu nasıl çöze bilirim.

W1JY5Q.png

resimde ki tüm aşamaları yaptım sorun nedir nerede eksik yapıyorum

colosuss' Alıntı:
Denedim olmadı ilgiç bir sorun bi çözüm bulsaydım iyiydi :D yinede teşekkürler. :)

Kardeş çözüm işte bu :  Project settingse gir sonra Rendering e gel orada Optimizations altinda Decide automatically değiştir Opakue and masked meshes seç daha sonra tam onun altındaki tıkı işaretle daha sonra bir az yukarıya kalk ve Dbuffer decals tıkını işaretle. Sonra decal materyallerini Decal Blend Mode den değiştir Dbuffer Translucent yap. Ve en sonunda Editor kapat ve tekrardan aç tamamdır artık decallerin gözükücekdir.  :)
Bunun kesin çözümü bu ama şimdi benim bir problemim var bütün bu dediklerimi etkin ettiğim zaman projemi paketleyemiyorum :D
Galiba şimdi yeni konu açacağım bununla ilgili Yardım Gerek  :)

colosuss' Alıntı:
Teşekkürler bu deferred decals sıkıntı ya bize bi garezi var galiba :D

Kardeş senden bir rica etsem bu dediklerimi denediyse decaller gözüküyor buna eminim ama dediklerimi yaptıkdan sonra projeni paketlemeyi deneye bilirmisin? Bak bakalım sende olacak mı? Yoksa sorun bendemi sadece.

Saol kardeş oldu son yazını görmedim ondan yazamadım kusura bakma denedim çalıştı deceal pack etti biraz uzun sürdü sendeki pack etme sorunu pluginden kaynaklanabilir