MR Studio

Aktif üye
26 Kas 2018
220
2
30
28
Sivas
Projemi 4.27 den 5.3.2 ye taşıdım. Deneme amaçlı paketleme yapyaym dedim çok fazla hata ile karşılaştım. Bütün hataları cözdüm ama sadece bir hata kaldı ve sebebini bilmiyorum. Destek olursanız sevinirim.

IMG-20240408-WA0000.jpg

Çözüm
Çözüm olarak, mevcut projedeki content içinde ne varsa hepsini, yeni temiz bir Proje olusturup bu projenin contentine taşıdım ve bu sekildr çözüldü. Muhtemelen Silmemi söylediğin klasörleri silsem düzelirdi ama mesajı yeni gördüm ve sonuç olarak çözüldü :) Teşekkür ederim
2. Sorunla alakalı da Proje dosyalarinı kontrol ettim. Paketleme esnasında MyProject/Saved/Cooked Klasöründe depolama yapyor. Paketleme Fail olursa dosyalar orada kalıyor yeniden paketleme yapana kadar ve haliyle disk alanını işgal ediyor yok yere.
Bir diğer yaşadığım sorun da şu.
Projeyi ilk defa 5.3 de paketlediğim için paketleme esnasında yaklaşık 50 - 60GB bi depolama alanı tüketti. Fakat Paketleme başarisız oldugunda bu alanı geri vermiyor.

Unreal Engine 5 ile bende bu tarz sorunlar yaşamaya başladım, hatta öyle ki RAM'lerden şüphelenmeye başlamıştım. Unreal Project Selection ekranı bile çöküyordu... (Sistem genelinde çökmeler meydana geliyordu aynı zamanda...)

Sorun yaşadığım projeler genelde cpp projeleri oluyordu. Binaries & Intermediate ve Saved klasörlerini sildikten sonra Visual Studio Projesini generate edip, tekrar build alıp sorunları bir nebze çözedildim.

Eğer bu yöntem yardımcı olmaz ise önerim levelleri tamamen temiz bir projeye alıp bu şekilde paket almaya çalışman olacaktır. Level'lerde bir sorun yok ise parça parça actorler üstünden denemeniz gerekebilir...

2. soruna dair düzenleme:
Eğer proje klasörü içerisinde Saved & Intermediate 50-60 GB'lık alan kaplamadıysa Cache için
Kod:
AppData\Local\UnrealEngine
klasörünü kontrol edebilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MR Studio
Çözüm olarak, mevcut projedeki content içinde ne varsa hepsini, yeni temiz bir Proje olusturup bu projenin contentine taşıdım ve bu sekildr çözüldü. Muhtemelen Silmemi söylediğin klasörleri silsem düzelirdi ama mesajı yeni gördüm ve sonuç olarak çözüldü :) Teşekkür ederim
2. Sorunla alakalı da Proje dosyalarinı kontrol ettim. Paketleme esnasında MyProject/Saved/Cooked Klasöründe depolama yapyor. Paketleme Fail olursa dosyalar orada kalıyor yeniden paketleme yapana kadar ve haliyle disk alanını işgal ediyor yok yere.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Phyrexian
Çözüm