yasinengine4

Yeni üye
21 Nis 2017
2
0
0
(37) Kastamonu
Öncelikle herkese merhaba forumda ve unreal engine'de şuan yeniyim ancak kısa zamanda bu programa çok bağlandım unity veya başka bi platformda çalışmak istemiyorum. Android ve ios için mobil oyun projesine başlıycam javascript ve C++ bilgim var unreal engine 4'ün android'le uyumlu olduğunu biliyorum ancak bazıları bunun yinede çok zor olduğunu söylüyor sizin fikirleriniz nelerdir ??

yasinengine4' Alıntı:
Öncelikle herkese merhaba forumda ve unreal engine'de şuan yeniyim ancak kısa zamanda bu programa çok bağlandım unity veya başka bi platformda çalışmak istemiyorum. Android ve ios için mobil oyun projesine başlıycam javascript ve C++ bilgim var unreal engine 4'ün android'le uyumlu olduğunu biliyorum ancak bazıları bunun yinede çok zor olduğunu söylüyor sizin fikirleriniz nelerdir ??

Yaptığınız oyuna bağlı olarak değişir. GTA:SA Mobile veya Epic Citadel gibi bir oyun yapmak istiyorsanız gayet uygun ve mantıklı bir motordur Unreal Engine 4. Ancak çok daha basit bir oyun yapmak ve grafikleri önemsemiyorsanız diğer motorlar proje alan kaplama boyutu konusunda sana daha yardımcı olacaktır. Ama proje alan kaplama boyutu konusunda çok fazla fikrim olmadığı için detaylı bilgi veremeyeceğim. Yine de istersen internette Unreal Engine 4 ile yapılmış mobil oyun projelerine bakabilirsin. Mesela buradan; https://wiki.unrealengine.com/Category:Games

Unreal Engine'in androidini daha önce denemedim fakat çoğu kişi unrealin andoridinin iyi olmadığını söylüyor.

Oyunu renderlama işlemide pcye göre hayliyle daha uzun sürüyor.

Unreal Engine her şey için kullanabilirsin. Pc,Konsol,Android,Web, Realtime Render, VR vs vs... Önemli olan optimizasyonu güzel ayarlamak. Fakat Unreal Engine daha çok Realtime Render ve Pc ye odaklandığı için diğer platformlar da eksikleri var ve yavaş yavaş gelişmeye devam ediyor bu alanlarda. Android için şuanki bulunanlar ile bir oyun yapabilirsin tabiki bu engel değil. Ama dediğim gibi güzel bir optimizasyon şart çünkü boyutu çok fazla çıkarıyor, Kasmalar yaşanabiliyor. Gerçi yeni güncellemeler ile Android içinde bir çok şeyi düzeltti son olaylar ne biraz uzak kaldım ben ama olay optimizasyonda bitiyor kanımca. Kısacası planlı ve optimizasyonu güzel bir şekilde ilerlersen her şeyi yapabilirsin UE4 de ^^

RecLast' Alıntı:
Unreal Engine her şey için kullanabilirsin. Pc,Konsol,Android,Web, Realtime Render, VR vs vs... Önemli olan optimizasyonu güzel ayarlamak. Fakat Unreal Engine daha çok Realtime Render ve Pc ye odaklandığı için diğer platformlar da eksikleri var ve yavaş yavaş gelişmeye devam ediyor bu alanlarda. Android için şuanki bulunanlar ile bir oyun yapabilirsin tabiki bu engel değil. Ama dediğim gibi güzel bir optimizasyon şart çünkü boyutu çok fazla çıkarıyor, Kasmalar yaşanabiliyor. Gerçi yeni güncellemeler ile Android içinde bir çok şeyi düzeltti son olaylar ne biraz uzak kaldım ben ama olay optimizasyonda bitiyor kanımca. Kısacası planlı ve optimizasyonu güzel bir şekilde ilerlersen her şeyi yapabilirsin UE4 de ^^

Teşekkürler verdiğiniz cevap için! ben hill climp ve limbo tarzında uygulama içi satın almanın olduğu bi oyun projesi üzerinde çalışıyorum grafiklerin iyi olması benim için çok çok önemli oyunu indirenlerin birkere oynayıp silmesini değil devamlı oynamalarını istiyorum ue4'ü seçmemin en büyük sebebi budur. Ayrıca bu ilk oyun geliştirme deneyimim olucak o yüzden kafam da bir çok soru işareti var en büyük sorunum projeyi bitirmek değil başlamak oldu ilgilenmem gereken en büyük sorun optimasyon ise eğer bu problemei dikkate alarak oyunumu ue4 de geliştirmeye başlıycam :)